Dakar Team Polska - Motogen.pl
W miniony weekend na targach MOTO-TOR 2007 w Centrum Targowym PARK w Toruniu mogliśmy bliżej zapoznać się z zespołem Dakar Team Polska. Zespół powstał w 2007 roku w Bydgoszczy. Tworzy go grupa bezgranicznie zakochanych w sportach motorowych zapaleńców, konsekwentnie realizująca swoje sportowe marzenia. Jego głównym celem jest osiągniecie przez lidera zespołu Krzysztofa Matelę mety w Rajdzie Dakar  2009.

Udział w tak trudnym i wymagającym przedsięwzięciu, jakim jest bez wątpienia Rajd Dakar, stanowi ogromne wyzwanie – nie tylko sportowe, ale także organizacyjne i logistyczne.
    Motocykl, na którym Krzysztof Matela wystartuje w rajdzie, wyprodukowany został przez austriacką firmę KTM. Sprzęt jest oparty o znany, wykorzystywany przez profesjonalnych rajdowców model 660 Rally Factory. Pochodzi ze stajni Orlen Teamu, gdzie był wykorzystywany m.in. przez Jacka Czachora.  W parku maszyn zespołu znajduje się również crossówka YAMAHA YZ250F, na której  Krzysztof odbywa treningi i bierze udział w zawodach crossowych. Motocykl ten jest liderem w klasie MX2. Posiada lekkie aluminiowe zawieszenie oraz ultra dynamiczny silnik czterosuwowy. Model ten jest wykorzystywany przez krajową czołówkę  crossowców.
    Podczas targów Dakar Team Polska udostępnił odwiedzającym obie  maszyny. Każdy zainteresowany mógł usiąść na pustynnym KTM-ie, zrobić zdjęcie i otrzymać autografy członków Teamu. Prezentacji towarzyszyły również liczne konkursy, gadżety i upominki. Inicjatywa zespołu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a grono Członków Klubu Dakar Team powiększyło się o kilkadziesiąt osób, które wyraziły poparcie dla Teamu. Spośród nowych Członków wylosowane zostaną cztery osoby, które otrzymaj upominki od Dakar Team.

Lista laureatów zostanie opublikowana wkrótce na łamach serwisu internetowego www.dakarteam.pl