W tym roku trasa została nieco zmodyfikowana. Rajd wyruszy z Argentyny i zakończy się również w Argentynie. Poprzednia edycja miała swój finał w Chile. Zawodnicy wystartują w Buenos Aires i tam również ukończą rajd. Po drodze będą mieli przystanki w Villa Carlos Paz, San Juan, Chilecito, Copiapo, Antofagasta, Iquique, Uyuni, Calamie, Salcie, Termas de Rio Hondo i Rosario. W Iquique będzie zorganizowany trzydniowy biwak, podczas którego zawodnicy będą mogli odpocząć. Trasa ma długość 9000 kilometrów, w tym 4752 kilometry to odcinki specjalne.

Na trasie rajdu Dakar 2015 pojawią się 164 motocykle, 138 samochodów, 64 ciężarówki oraz 48 quadów. Na liście motocyklistów znajdują się takie nazwiska jak Coma, Barreda, Pain, Viladoms, Rodrigues czy Goncalves. Polskę będą reprezentować Jakub Przygoński, Jakub Piątek, Paweł Stasiaczek, Michał Hernik i Maciej Berdysz. W klasie quadów pojawią się między innymi Ignacio Casale, Sergio Lafuente i Mohammed Abu-Issa, a będzie z nimi walczył oczywiście Rafał Sonik, który ponownie jest jedynym quadowcem z Polski. Organizatorzy umieścili Sonika wśród faworytów do zwycięstwa.

Pełną listę zawodników znajdziecie na stronie internetowej rajdu Dakar 2015.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Rajdy
Honda po zwycięstwo w Dakarze

Honda zamierza walczyć o zwycięstwo w styczniowym Rajdzie Dakar, w którym wystawi aż piątkę reprezentantów na nowym, fabrycznym modelu Honda...

Zamknij