Dyrektor Dainese, znanej i cenionej na świecie firmy produkującej odzież motocyklową, złożył niedawno podpis na bardzo ważnym dokumencie. Dainese kupuje legendę projektowania i produkcji świetnych kasków do zastosowań wyczynowych, jak i amatorskich – AGV. Transakcja niewątpliwie przyniesie obu stronom wiele korzyści. AGV znów wraca we włoskie ręce, po tym, jak w 2002 roku zostało sprzedane belgijskiemu Imag Group. Dzięki tej operacji Dainese ma zamiar wzmocnić swój udział na międzynarodowym rynku kasków motocyklowych.

 

Lino Dainese, CEO firmy Dainese, powiedział: “AGV i Gino Amisano, który założył firmę w 1947 roku, offered me important roles to follow. We continued to grow along parallel lines in the context of both innovation and the sport’s most important racers, from Agostini to Valentino Rossi, and we now intend to enhance the recently purchased company’s image and value even further”.
 

Dainese zamknęło rok 2006 łącznym dochodem 112 milionów euro, było to o 9% więcej niż w roku poprzednim. AGV do końca tego roku ma osiągnąć wynik rzędu 32 milionów euro. Plany na 2008 są bardzo obiecujące – przewidywany dochód połączonych spółek to około 150 milionów euro.

Więcej w Biznes
Honda rekrutuje!

Patrząc na CeBRę marzyłeś kiedyś żeby odpowiadać za odpowiednią promocję tej "szatańskiej maszyny"? A może chciałeś przyczynić się do rozwoju...

Zamknij