Od momentu, kiedy świat obiegły pierwsze informacje o możliwej sprzedaży Ducati, problematyczne pozostaje, kto miałby zostać nabywcą włoskiej marki.

Najnowsze przypuszczenia zakładają, że Ducati mogłoby zostać zakupione przez Hero Motocorp, które po zakończeniu współpracy z Hondą podpisało kontrakt z Eric Buell Racing. Jak pisaliśmy niedawno, właściciel włoskiej marki, Investindustrial Holding SpA, chciałby sprzedać swoje udziały za około 1 miliard euro. Bliską tej cenie kwotę deklaruje Hero Motocorp w swoich rezerwach finansowych z ubiegłego roku. To pozwoliłoby indyjskiej firmie zakupić udziały Ducati bez większego problemu.

Na razie nie ma jeszcze konkretnych przesłanek stanowiących o możliwości zakupu. Obie firmy bardzo ostrożnie wypowiadają się na temat ewentualnej współpracy, mimo że wielu przedstawicieli mediów twierdzi z całą pewnością, iż do zakupu dojdzie, a rozmowy trwają. Można dojść do takich wniosków, jeżeli zebrać wypowiedź Andrea Bonomi na temat powodu sprzedaży Ducati, która pojawiła się jakiś czas temu, wraz z zapowiedzią Pawana Munjala, potwierdzającego ambicje Hero Motocorp, by stać się największym producentem jednośladów na świecie, co wymaga poszerzenia oferty o maszyny z innych segmentów.

 

Czy jednak Ducati stanie się częścią indyjskiego giganta? Na odpowiedź na to pytanie trzeba będzie jeszcze poczekać.

Więcej o motocyklach Ducati