Wszystko zaczęło się od wywiadu dla The Times, w którym Guy Martin powiedział, że chce zakończyć karierę zawodnika i wrócić do pracy: „Muszę odpocząć i zresetować się. Moją pracą jest naprawa ciężarówek i straciłem ten cel z oczu. Zarabiam 12 funtów za godzinę i podwójną stawkę w soboty. To całkiem dobre pieniądze.”

Oprócz tego dodał również, że na początku wyścigi były dla niego dobrą zabawą ,a teraz jest to ciężka praca. Guy Martin startuje w Tourist Trophy od 10 lat i w tym czasie 18 razy stawał na podium, ale nie udało mu się wygrać jeszcze żadnego wyścigu. Pomimo tego jest chyba najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem w całej stawce, a jego książki i programy telewizyjne z jego udziałem cieszą się ogromną popularnością. W najnowszym show, które nosi tytuł „Our Guy in India”, zawodnik odbywa liczącą ponad 1600 kilometrów podróż motocyklem przez Indie.

Według nieoficjalnych informacji Guy Martin chciał skończyć z wyścigami już po zeszłym sezonie, ale przekonano go do kolejnego roku startów – tym razem na BMW.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Inne
Tyco BMW oficjalnie zaprezentowane

„Przesiadka na sprzęt BMW sprawiła, że będę się ścigał kolejny rok i nie zamierzam się wycofać” – powiedział Guy Martin....

Zamknij