Duży ekran się przyda, ale dobre słuchawki to podstawa. Ostrzegamy, dźwięk Tuono V4 1100 jest uzależniający.

W każdym motocykliście jest trochę dziecka i gadżeciarza, prawda? Właśnie z tego powodu uwielbiamy motocykle Aprilia. Po prostu uważamy, że te włoskie V-czwórki to prawdopodobnie najlepiej brzmiące silniki w swoich fabrycznych konfiguracjach (czyli bez modyfikacji wydechów itd.).

Nie wierzycie? No to posłuchajcie. Film z jazdy po górskich zakrętach nagrał Schaaf, doświadczony motocyklista i youtuber. Dlatego dostajemy klip o fantastycznej jakości dźwięku i obrazu – polecamy w słuchać w dobrych słuchawkach i oglądać na dużym ekranie 4K! Zwróćcie tez uwagę, że Schaaf potrafi jechać szybko, ale także zachowuje się w miarę bezpiecznie. Do tego zwalnia przy zabudowaniach, a wyprzedzając rowerzystów po prostu nie jest dupkiem. To się szanuje!

A teraz skupmy się na tym, co ważne. Upajajcie się cudownym dźwiękiem Aprilia Tuono V4 1100 Factory w zupełnie fabrycznej konfiguracji. Podkreślmy: mamy tu do czynienia z silnikiem V4 o pojemności 1077 ccm, produkującym 175 KM oraz 121 Nm. Doznania akustyczne przy odkręcaniu manetki z wolnych zakrętów, czy przy najwyższych obrotach, to coś skrajnie wspaniałego. A dźwięki i wybuchy przy redukowaniu biegów z quickshifterem powodują ciarki za każdym razem.

Czy zgodzicie się z autorem filmu, że Aprilia Tuono V4 1100 to najlepiej brzmiący motocykl seryjny dostępny dziś w sprzedaży?


Więcej w Bez kategorii
Honda Africa Twin trial
Trial: Honda Africa Twin w akcji

Hondzie AfricaTwin jako sprzęt do trialu? Tony Bou udowadnia, że to nie motocykl jest największym ograniczeniem w jeździe trialowej a...

Zamknij