Część centrali Harley-Davidsona stanie się pięknym parkiem, bo biura i tak są puste - Motogen.pl

Skoro ludzie pracują z domów, Harley-Davidson przeznaczy część swojej centrali na zielony park z atrakcjami.

Kilka miesięcy temu donosiliśmy Wam, że szef Harley-Davidsona zdecydowanie woli pracę zdalną. Jochen Zeitz zauważył, że nie ma potrzeby wysiadywania roboczogodzin w biurze, a zamiast tego zdecydowanie ważniejsze jest zaufanie dla pracowników oraz zaangażowanie od pracowników.

Z tego powodu centrala Harley-Davidsona wciąż nie otworzyła się w pełni od czasu pandemii i globalnego lockdownu. Wiele biur wciąż stoi pustych, a ludzie pracują z domów. Szef firmy mówi, że w ten sposób łatwiej osiągnąć optymalny balans pomiędzy pracą i życiem.

W centrali H-D powstanie park z atrakcjami

Jochen Zeitz kilka miesięcy temu stwierdził, że skoro centrala firmy jest wyludniona, to można zrobić tam coś ciekawszego. Teraz już oficjalnie wiadomo, że parkingi i przestrzenie dookoła firmy zmienią się w park.

Wizualizacja:

Park ma być pełny zieleni, ze ścieżkami do spacerowania i miłego spędzania czasu – pojawi się tam 120 rodzimych gatunków roślin, w tym 20 gatunków drzew i 100 gatunków bylin, z których niektóre są święte dla Forest County Potawatomi. Ponadto zbudowany tam zostanie ogród kontemplacyjny, naturalny plac zabaw, a także zaplanowana jest alejka dla sprzedawców, gdzie lokalni farmerzy lub rzemieślnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty.

Centralnym punktem parku będzie „The Hub”, czyli pewnego rodzaju okrągły amfiteatr, zanurzony w terenie, który służyć może do wszelkich celów koncerotowo-eventowych. The Hub ma mieć 83 metry średnicy, a otaczała go będzie stopniowana widownia. Dookoła nie zabraknie także miejsc na zaparkowanie swoich motocykli. Cała zielona przestrzeń ma być otwarta dla wszystkich – pracowników HD, przyjezdnych motocyklistów oraz przede wszystkim dla lokalnej społeczności Milwaukee.

Inwestycję nadzorowała i finansowała będzie Fundacja Harley-Davidson. Tereny zostały przekazane Fundacji bezkosztowo od spółki Harley-Davidson. Budowa rozpocznie się jeszcze w 2023 roku i zakończy się w 2024. Projekt parku przygotowała firma Heatherwick Studio, która odpowiada m.in. za nowy kampus Google oraz za „Little Island” w Nowym Yorku.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany