Cristiano Silei przez 20 lat pracował dla Ducati Motor Holding i był między innymi dyrektorem departamentu strategii korporacyjnej oraz działu zajmującego się rozwojem produktów. Był również prezesem Ducati North America oraz wiceszefem działu sprzedaży i marketingu.

Poprzedni prezes Dainese – Federico Minoli – odchodzi ze stanowiska po trzech latach pracy. Jak informuje producent, Minoli skutecznie przygotował podstawy do dalszego rozwoju marki. Były prezes Dainese nie odchodzi jednak z firmy i będzie nadal pełnił w niej jedną z głównych ról, ale producent nie podaje szczegółów.

Cristiano Silei:

„Dainese to jedna z tych rzadkich firm, które naprawdę stworzyły nowy rynek poprzez swoje technologie i innowacje. Jestem zaszczycony możliwością poprowadzenia firmy. Możliwości jakie otwierają się przed Dainese są ogromne.”

Gilbert Kamieniecky, Investcorp European Corporate Investment, członek rady nadzorczej Dainese:

„Dainese wkracza w nową ekscytującą fazę i nie możemy się doczekać współpracy z Cristiano, który poprowadzi firmę przez kolejny etap rozwoju pamiętając przy tym o misji Dainese, a jest nią ratowanie ludzkiego życia.”

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Biznes
Rejestracje jednośladów – marzec 2015

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego przedstawił podsumowanie rejestracji jednośladów w marcu bieżącego roku. W skrócie - jest dobrze. Jak dobrze? Tego...

Zamknij