Craig Jones w ciężkim stanie po wypadku na Brands Hatch! - Motogen.pl

FGSport i MSVR wydały następujące, krótkie oświadczenie dotyczące stanu Craig’a Jones, który odniósł poważne obrażenia podczas wypadku w trakcie niedzielnego wyścigu Supersport na Brands Hatch:

"W FIM World Supersport na Brands Hatch, Craig Jones, zawodnik Team Parkalgar Honda rozbił się na Clark Curve i najprawdopodobniej został uderzony przez nadjeżdżające motocykle. Wynikiem tego zdarzenia są poważne obrażenia głowy. Wyścig został natychmiast przerwany".

"Craig był początkowo objęty opieką medyczną przez MSVR Medical Team, a następnie został przeniesiony do Circuit Medical Centre, gdzie dokonano dalszej oceny obrażeń zawodnika i podjęto działania przed przetransportowaniem go śmigłowcem do London Royal Hospital.
Dalsze informacje zostaną przekazane jak najszybciej."

Menadżer zespołu Parkalgar Honda, Simon Buckmaster potwierdził poważny charakter obrażeń i dodał, że Jones został już wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną.

"Personel medyczny toru zajął się Craigiem, zanim został on przetransportowany przez pogotowie lotnicze do London Royal Hospital." – powiedział Buckmaster – Jones ma poważne obrażenia głowy i lekarze stawiają wprowadzili go w śpiączkę farmakologiczną, aby ustabilizować jego stan. Nie będziemy wiedzieć więcej przez co najmniej 24 lub 48 godzin – myślami jesteśmy z Craigiem i jego rodziną. Chciałbym podziękować personelowi medycznemu za ich starania. Kolejne informacje dotyczące stanu zdrowia Craiga zostaną podane natychmiast, jak tylko będzie to możliwe".

Wyścig World Supersport, w którym jechał Paweł Szkopek (SC Triumph Factory Team), był dwukrotnie przerywany po tym, jak kolejni zawodnicy wypadali z toru. Na siedem okrążeń przed metą, Craig Jones na wjściu z zakrętu Clark stracił przyczepność tylnego koła, po czym zaliczył tzw. high – side. Leżąc na nitce toru został potrącony przez nadleżdżające motocykle. Wyścig przerwano po raz drugi i nie został już wznowiony.

Źródło: materiały prasowe FGSport.

Więcej o motocyklach Honda