Perfumy o zapachu benzyny mają nawet flakonik w kształcie dystrybutora!

Myśleliśmy (mieliśmy nadzieję), że to żart, ale Ford naprawdę opracował i zaprezentował perfumy o zapachu benzyny – specjalnie dla osób, które kupią sobie elektrycznego Mustanga i będą tęskniły za charakterystycznym zapaszkiem przy tankowaniu.

Na szczęście kierowca nie będzie pachniał, jakby oblał sie benzyną prosto z dystrybutora (mimo, że flakonik wygląda jak legendarny instrybutor). Profesjonalnie opracowany zapach to “połączenie akordów dymu, z aspektami gumy, a także z pierwiastkiem zwierzęcym”.

Czy motocyklistom na elektrykach też przydałoby się coś takiego? A może pójdźmy krok dalej, do szerszej grupy odbiorców? Na przykład “zapach smaru do łańcucha dla posiadaczy wału kardana”?

Zapachu o nazwie Mach-Eau nie można kupić. Jeszcze nie wiadomo co dokładnie Ford z nim zrobi. Może dorzuci flakonik do każdego sprzedanego elektrycznego Mustanga?

Ciekawostka o zapachach: Ford przeprowadził ankietę, z której wyszło, że 20% kierowców będzie najbardziej tęskniło za zapachem benzyny, po przesiadce do elektryka. Aż 70% kierowców będzie tęskniło za tym zapachem w pewnym stopniu. Ponadto zapach benzyny jest jednym z najpopularniejszych, niemalże na równi z zapachem nowej książki, przebijając zapachy wina czy sera.


Więcej w Po godzinach, Śmieszne, felietony
Marc Marquez Hakone Turnpike
Strefa 30 km/h, zakazy wjazdu na drogi oraz ograniczenie prędkości – skąd negatywne nastawienie do motocyklistów?

Strefa „Tempo 30”, zakazy wjazdu na niektóre drogi oraz ograniczenie prędkości dla motocyklistów – zacząłem się zastanawiać, skąd się bierze...

Zamknij