Chris Borich z Rockstar Makita Suzuki zwycięzcą I rundy Mistrzostw GNCC ATV - Motogen.pl

Chris Borich, broniący tytułu mistrzowskiego serii ATV Grand National Cross Country, wygrał na Suzuki QuadRacer R450 pierwsze zawody w sezonie 2010, rozegrane 26–28 lutego na torze Parts Unlimited River Ranch na Florydzie.

Borich uważany był za faworyta nie tylko do wygranych w poszczególnych wyścigach, ale także w walce o tegoroczny tytuł mistrzowski w klasie XC1. Zawodnik Suzuki, efektownie wygrywając pierwszą rundę, dowiódł, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

Chris rozpoczął zawody na piątej pozycji, jednak nie wynikało to ze słabego startu, a z przyjętej taktyki. Celem było rozpoznanie sytuacji na trudnym w dniu wyścigu torze i stopniowe podkręcanie tempa w trakcie biegu. Strategia przyjęta przez zawodnika zrealizowana została skutecznie, dzięki czemu obrońca tytułu mistrzowskiego mógł cieszyć się pierwszym w tym sezonie zwycięstwem i prowadzeniem w klasyfikacji generalnej.

Chris Borich, zwycięzca pierwszego wyścigu GNCC ATV w klasie XC1: Cieszę się, że inauguracyjny wyścig sezonu mam już za sobą. Wiedziałem, że warunki na torze będą dziś bardzo trudne. Postanowiłem najpierw 'wjeździć’ się w nawierzchnię i wybadać gdzie są trudne do pokonania miejsca, a potem zaatakować. Pozwoliłem, by tor mnie prowadził i dzięki temu, kiedy wszyscy popełniali jakieś błędy, ja mogłem je bezwzględnie wykorzystać. W gruncie rzeczy wszystkie manewry wyprzedzania wykonałem wokół błotnych wyrw lub innych trudnych miejsc, które znalazłem na torze.
 

Więcej o motocyklach Suzuki