CBR600RR-R 2021? Czy Honda pokaże nową sześćsetkę? - Motogen.pl

Jeżeli szukacie motywacji do przetrwania koronawirusa, to mamy dla Was nadzieję – japońskie media donoszą, że na koniec roku 2020 zaplanowana jest premiera nowej Hondy CBR600RR-R!

Trzy lata temu Honda zaprzestała sprzedaży sportowej sześćsetki w naszej części świata. To dlatego, że silnik nie spełniał nadchodzącej wtedy normy Euro4, a Honda nie widziała sensu inwestowania w modyfikacje.

CBR600RR oczywiście pozostaje w produkcji i sprzedaży tam, gdzie normy Euro4 nie obowiązują. W USA można kupić CBR600RR 2020, której specyfikacja jest niemal identyczna z europejską CBR600RR z 2016 roku.

Na europejskim rynku sześćstek mamy Yamahę R6, Kawasaki ZX-6R, czy MV Agustę F3, a pojawiła się także limitowana wersja Triumpha Daytony 765 Moto2.

Honda całkiem niedawno pochwaliła się zupełnie nowym, potężnym CBR1000RR-R Fireblade SP. Japończycy z redakcji Young Machine donoszą, że Honda płynie na fali motocykli sportowych i jeszcze w tym roku zaprezentowana zostanie CBR600RR-R.

CBR600RR-R 2021 plotka

Według plotek nowa sześćsetka Hondy ma być stylistyczne zgodna z litrowym Firebladem, wliczając nawet pakiet aerodynamiczny ze spojlerami… a także dodatkowe R w nazwie. Więcej szczegółów nie wiadomo. Ekipa Young Machine umieściła własny render motocykla na okładce miesięcznika.

Japończycy twierdzą, że CBR600RR-R miała zostać zaprezentowana pod koniec tego roku jako model 2021. Czy plotki się potwierdzą? Trzymamy kciuki…

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany