Legendarne barwy Castrol Honda powracają do Motocyklowych Mistrzostw Świata World Superbike w sezonie 2011.

 

Ekipę reprezentować będą Jonathan Rea i Ruben Xaus. Zawodnicy dosiądą modelu Honda CBR1000RR Fireblade, przygotowanego przez holenderską firmę Ten Kate Racing, która wystawia zespół Hondy w World Superbike od roku 2004. 'Kiedy zaczynaliśmy, ekipa Castrol Honda była dla wszystkich wzorem profesjonalizmu i osiągów’ – przyznaje Ronald Ten Kate. – 'Starty w tych historycznych barwach to dla nas wielki zaszczyt’.

 

Producent olejów silnikowych Castrol wspierał w ostatnich latach starty Hondy w World Superbike, zaś w roli sponsora tytularnego sięgnął razem z Hondą po trzy tytuły Mistrzów Świata. Raz z Amerykaninem Johnem Kocinskim w 1997 roku oraz dwukrotnie z jego rodakiem, Colinem Edwardsem, w latach 2000 i 2002.

 

Tegoroczny sezon World Superbike, który rozpocznie się 27 lutego na australijskim torze Phillip Island, będzie trzecim dla Jonathana Rea. Pochodzący z Irlandii Północnej, 23-latek w 2009 roku rywalizację zakończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej z dwoma zwycięstwami, rok temu triumfując cztery razy i sięgając po czwarte miejsce w tabeli. 'Oglądanie Colina Edwardsa walczącego o tytuł dla zespołu Castrol Honda podczas epickiego sezonu 2002 było dla mnie ogromną inspiracją, dlatego jazda w tych samych barwach to dla mnie wielki zaszczyt. Motocykl wygląda fantastycznie, a Ten Kate świetnie go przygotowało, dlatego dam z siebie wszystko, aby pójść w ślady Colina’ – mówił Rea.

 

Ruben Xaus zadebiutował w World Superbike w 1998 roku, zaś sezon 2003 zakończył jako Wicemistrz Świata, przez kolejne dwa lata ścigając się w MotoGP. 32-letni Katalończyk ma na swoim koncie jedenaście zwycięstw i 35 wizyt na podium. 'Po wielu latach startów w mistrzostwach świata bycie częścią tak dużego projektu jak Castrol Honda bardzo mnie cieszy i jest dla mnie bardzo ważne. To bardzo utytułowane i ekscytujące połączenie, które mam nadzieję przyniesie nam wiele zwycięstw’ – dodał Xaus.

 

Trwająca ponad 50 lat współpraca firm Castrol i Honda sięga 1959 roku i pierwszych startów japońskiego producenta w wyścigach motocyklowych TT na słynnej wyspie Man. 'Wyścigi to dla nas najlepsze środowisko do rozwoju naszej zaawansowanej technologii Castrol Power One, a zespół Castrol Honda to idealna platforma do zaprezentowania możliwości naszych produktów, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi z ponownego połączenia sił z Hondą’ – kończy Donald Smith, manager do spraw sponsoringu firmy Castrol.

Więcej o motocyklach Honda