Casey Stoner powraca do Ducati jako tester i ambasador marki - Motogen.pl

Casey Stoner powraca do Ducati w roli ambasadora marki. Producent ogłosił, że Stoner pojawi się podczas przyszłorocznego World Ducati Week i będzie reprezentował markę również podczas innych wydarzeń. Oprócz tego ma pomóc w rozwoju motocykla MotoGP biorąc udział w wybranych testach w sezonie 2016.

Casey Stoner:

„Ostatnie pięć lat to była świetna przygoda z HRC, a zdobycie tytułu mistrzowskiego w 2011 roku było z pewnością istotnym punktem w karierze. Zyskałem wielu przyjaciół i wiele z tych przyjaźni trwa do dziś. Jestem bardzo podekscytowany mogąc ogłosić, że w roku 2016 ponownie dołączę do szeregów Ducati! Mam wiele wspaniałych wspomnień związanych z ludźmi i marką Ducati, więc okazja do powrotu do współpracy z nimi jest czymś bardzo wyjątkowym. Gigi Dall’Igna przyniósł do ekipy nowe podejście i cieszę się, że będę mógł pomóc ekipie. Marka Ducati i fani Ducati byli ogromną częścią mojej kariery i mojego życia, więc odnowienie tych więzi i rozpoczęcie nowego rozdziału współpracy z motocyklową ikoną będzie tym bardziej wspaniałe.”

Claudio Domenicali:

„Sonter zawsze pozostawał w sercach Dcuatisti i jestem bardzo szczęśliwy, że zdecydował się powrócić do naszej rodziny. Casey ma niezwykły talent i z jego doświadczeniem będzie mógł wnieść spory wkład w rozwój motocykla Desmosedici. Jego obecność na World Ducati Week 2016 będzie specjalnym prezentem dla wszystkich fanów i entuzjastów Ducati, którzy wreszcie będą mieli okazję ponownie spotkać się z wielkim mistrzem, który przywiózł tytuł do Borgo Panigale w 2007 roku i wygrał wiele wyścigów na Desmosedici GP.”

 

Więcej o motocyklach Ducati Autor: Wojciech Grzesiak