Motocyklowy rajd na orientację odbędzie się w Chrzanowie w sobotę 2 czerwca 2012. Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przygotowali atrakcje dla najmłodszych.

Już po raz trzeci odbędzie się w Chrzanowie rajd motocyklowy Caban, który nazwę zaczerpnął od pasterzy przybyłych na tereny późniejszej ziemi chrzanowskiej jeszcze w XVII wieku. Organizująca imprezę Nieformalna Grupa KCH Motocykle jak zwykle przygotowała malowniczą trasę, na której znajdować się będą punkty kontrolne i konkurencje-niespodzianki do wykonania. Oprócz tego wiele będzie się działo na placu 1000-lecia w centrum Chrzanowa, gdzie będzie mieścił się start i meta rajdu. „Już od południa zapraszamy wszystkie dzieci na malowanie motocykli, które będą stały przy biurze rajdu. Będzie można się przyłączyć także do grupowego wykonania pracy plastycznej na temat »Motocykle – Twoje skojarzenia«. Po paradzie motocyklowej, która wyjedzie z Chrzanowa o godzinie 17.00, zapraszamy na wożenie dzieci motocyklami i quadami, a w międzyczasie, od godziny 14.00, zachęcamy motocyklistów i kierowców aut do przyłączenia się do panelu dyskusyjnego na temat przepisów ruchu drogowego, który poprowadzi podkomisarz M. Dybich z KWP w Katowicach, autor kampanii na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów”. Cały czas będzie także trwała zbiórka na elektryczny wózek inwalidzki dla Pawełka Jasińskiego, któremu w tym roku pomaga ekipa motocyklistów z Chrzanowa. Na godzinę 16.00 przewidziano publiczną licytację przedmiotów przekazanych przez przyjaciół i sponsorów na rzecz niepełnosprawnego Pawła – będzie można wylicytować rajdową kurtkę Orlenu, koszulkę z autografem Czesława Langa, kubki z autografami dziennikarzy i aktorów, karnet do klubu fitness o wartości 100 zł, obraz malowany przez debiutującą chrzanowską artystkę, ręcznie wykonaną sowę oraz wiele innych. Wszystkie środki z licytacji trafią na konto sklepu medycznego, który wyda wózek mamie Pawełka.

Zapisy czteroosobowych drużyn na Cabana 2012 tylko do czwartku 31.05.2012 pod adresem kch.motocykle@gmail.com. Więcej informacji znajdziecie na www.kch.vot.pl.

Patronem medialnym rajdu Caban 2012 został MOTOGEN.
 

Więcej w Z Kraju
Dzień Dziecka w CZD

Impreza w CZD organizowana jest już od paru lat i z każdym rokiem widać, że organizatorzy stają na wysokości zadania...

Zamknij