Na szczęście nie zawsze musisz wybierać miedzy bezpieczeństwem a wyglądem. Ba, można nawet połączyć fajną stylówę, wygodę i bezpieczeństwo. Jak? Wybierając na przykład świetnie wykonane, klasycznie wyglądające, wygodne, a zaprojektowane by chronić stopy motocyklisty skórzane obuwie Falco Kaspar. Właśnie te buty wybrałem do testowania w nich neoklasyków, chopperów i cruiserów.

 

Falco Kaspar to krótkie buty, do wykonania których wykorzystano między innymi klasyczny materiał, czyli wysokiej jakości skórę bydlęcą. W niej „schowano” polimerowe ochraniacze kostek oraz wzmocnienie czubka buta, które chroni palce. Antypoślizgową podeszwę wykonano z gumy, której nadano wzór bieżnika znany każdemu z butów typu „traper”. Wysoki obcas nie przeszkadza wygodnie ułożyć stopę na podnóżkach czy podestach, natomiast po zejściu z motocykla dodaje nam tych, dla wielu osób bezcenne, 3 centymetry wzrostu.

 

 

Bardzo wygodne wkładanie i zdejmowanie zapewnia podwójny system – sznurowadła plus zamek błyskawiczny, który tak naprawdę jest systemem pojedynczym i sznurowadła zawsze mogą być zawiązane.

 

Każdy, kto uwielbia wycieczki pieszo-motocyklowe, czyli lubi i pojeździć i pozwiedzać (tu wpada nieśmiertelna wrzutka z Zamkami nad Loarą), będzie bardzo zadowolony z  pieszych właściwości Kasparów. Nic nie uwiera, nic nie skrzypi, nic się nie ślizga – są to pełnoprawne, normalne buty do chodzenia. To wielki plus tego modelu Falco.

 

Minusy? Znalazłem jeden – nie są wodoszczelne… Skóra nasiąka i przesiąka, a do krótkiej cholewki potrafi się wlać woda. Ale kto jeździ swoim wychuchanym, wyczyszczonym klasykiem w ulewę? No właśnie…

 

Czy coś się z nimi „zadziało” po sezonie użytkowania? Trochę zużyła się podeszwa – od przycierania w zakrętach i od ostrych podnóżków motocyklowych (jeździłem w nich też na swoim enduro…) oraz wywinęła się skóra na czubku lewego buta – od dźwigni zmiany biegów. I to wszystko.

Polecam te buty każdemu, kto chce dobrze wyglądać i dobrze się czuć na swoim klasycznym motocyklu, a nie chce też zrujnować swojej kieszeni. Szukacie butów do jeansów? Właśnie znaleźliście…

Więcej informacji w sklepie internetowym imready.eu

Więcej w Testy Moto
Jak kręcić filmy GoPro z jazdy motocyklem? Jak i gdzie zamontować kamerę?

Jaka jest recepta na stworzenie fajnego filmu motocyklowego z waszego wakacyjnego, weekendowego wyjazdu czy też po prostu szybkiego przelotu? Bardzo...

Zamknij