Bradley Smith zostanie w Moto2 - Motogen.pl

Bradley Smith nie zamierza startować w przyszłym sezonie w MotoGP obok Cala Crutchlowa. Zawodnik wybrał pozostanie w klasie Moto2.

Na razie nie wiadomo kto, zamiast młodego zawodnika, trafi do teamu Tech 3 Yamaha na sezon 2012. Nazwiska, które pojawiają się przy tej okazji to Andrea Dovizioso, Eugene Laverty, Alvaro Bautista i Stefan Bradl.

Bradley Smith: „Podjąłem decyzję na temat nowego sezonu. Zdecydowałem pozostać w Światowych Mistrzostwach Moto2 i naprawdę starać się z całych sił o tytuł w przyszłym roku. Mogłem rozważyć różne opcje, ale mam nadzieję, że będę mógł wyjawić moje plany zanim będziemy ścigać się podczas kolejnej rundy na Aragon w Hiszpanii. Ściganie się z najlepszymi zarówno na Indianapolis, jak i Misano, uświadomiło mi ile jeszcze muszę się nauczyć. W moim wieku kolejny rok korzystnie wpłynie na moją karierę i dlatego MotoGP może poczekać, choć oczywiście moim ostatecznym celem jest start w tych  największych mistrzostwach na świecie”.

Ścigający się w Moto2, Smith to potrójny zwycięzca GP125, stał także trzykrotnie na podium podczas swojego sezonu Rookie w Moto2. Dwudziestolatek znajduje się obecnie na piątej pozycji w klasyfikacji ogólnej.