Borile Multiuso – włoska nowość - Motogen.pl

Motocykl do wszystkiego – tak reklamują swój nowy jednoślad włoscy twórcy motocykla Borile Multiuso.

Zaprojektowany przez Umberto Borile’a motocykl ma łączyć w sobie komfort i uniwersalność, które sprawdzą się w różnych sytuacjach – na drodze i poza asfaltową nawierzchnią. Maszynę wyposażono w chłodzony powietrzem, czterosuwowy silnik o pojemności 230 ccm, wytwarzany przez Zongshen w Chinach. Jednostka ta generuje moc 15 KM przy 6200 obr./min oraz maksymalny moment obrotowy 16,5 Nm przy 5,500 obr./min. Pozwala to na rozpędzenie motocykla do maksymalnie 95 km/h w trybie 'Motoalpinismo’ i do 110 km/h w trybie 'Road’. Spalanie utrzymuje się na poziomie ok. 3 l/100 km, a zbiornik paliwa ma pojemność 5,5 l. Dzięki aluminiowej ramie ważącej 3,8 kg i lekkim elementom konstrukcyjnym, waga Borile Multiuso to jedynie 84 kg.

Minusem Borile Multiuso jest na pewno jego wątpliwa uroda, jednak twórca zaznacza, że szukał przede wszystkim motocykla użytkowego, wyposażonego w szereg udogodnień, który pozwoliłby na wycieczki ze znajomymi. Zaprojektował mały jednoślad w momencie, gdy nie znalazł na rynku niczego, co by mu odpowiadało.

Borile Multiuso dostępny ma być w dwóch wersjach kolorystycznych – oliwkowej (Military Green) i piaskowej (Desert Sand), przywodzących na myśl, wraz z wyjątkowo oszczędnym i surowym designem, maszyny wojskowe. Cena motocykla wynosi około 4700 €.