Bogdanka PTR Honda zaczyna testy - Motogen.pl

Duet zespołu Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk James Ellison i Polak Paweł Szkopek, rozpocznie w najbliższą środę pierwsze w tym roku trzydniowe testy na torze Portimao w Portugalii.

 

Zanim dokładnie za miesiąc ruszy w Australii sezon Mmotocyklowych Mistrzostw Świata World Supersport, zawodników zespołu Bogdanka PTR Honda czeka aż siedem dni testów.

 

Pierwsze trzy z nich zaczną się w środę na portugalskim torze Portimao, gdzie w październiku odbędzie się ostatnia runda Mistrzostw Świata. W poniedziałek zespół pojawi się natomiast na debiutującym w kalendarzu, hiszpańskim obiekcie MotorLand Aragon, skąd po dwóch dniach jazdy motocykle wrócą do siedziby ekipy na ostateczny przegląd przed wylotem do Australii.

 

Zanim pierwszy wyścig World Supersport w tym sezonie rozpocznie się w ostatnią niedzielę lutego, tydzień wcześniej na torze Phillip Island odbędą się jeszcze ostatnie, dwudniowe testy.

 

Choć kierowcy znają Portimao i Phillip Island, tor w Aragonii będzie nowy dla obu reprezentantów Bogdanka PTR Honda.

 

James Ellison: 'Liczę, że w Portimao wjeżdżę się w Hondę zespołu Bogdanka PTR, a także zgram się z zespołem i moim nowym szefem mechaników. Uzyskanie czasów plasujących mnie w czołówce byłoby perfekcyjnym zwieńczeniem testu, ale głównym celem jest sprawienie, abym dobrze czuł się na motocyklu. Pierwszego dnia będę po prostu jak najwięcej jeździł, a następnie zaczniemy wprowadzanie zmian w ustawieniach’.

 

Paweł Szkopek: 'Dwa najbliższe testy będą dla mnie pierwszą okazją do zapoznania się z motocyklem i zespołem. Nie będę koncentrował się na czasach okrążeń, ale na zrozumieniu Hondy i zbudowaniu więzi z zespołem, dzięki której w trakcie sezonu będziemy razem z mechanikami rozumieli się bez słów. Muszę także znaleźć odpowiednie ustawienia, pozycję na motocyklu i balans, a więc będą to pracowite jazdy i mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam szyków’.

 

Simon Buckmaster, manager zespołu Bogdanka PTR Honda: 'Pierwszy test to okazja dla zespołu do zżycia się i znalezienia dobrych ustawień bazowych motocykli dla naszych zawodników. Część pracy wykonaliśmy już z Jamesem pod koniec poprzedniego sezonu, podczas gdy razem z Pawłem mamy spore doświadczenie jeżeli chodzi o Hondę CBR600RR i jestem przekonany, że szybko złapiemy dobre tempo. Oczywiście cały czas przyglądamy się temu, jak wyglądają nasze wyniki w porównaniu do rywali, ale po trzech dniach jazdy w Portimao, dwóch w Aragonii i dwóch dodatkowych w Australii, z pewnością będziemy w bardzo dobrej formie kiedy rozpocznie się pierwszy wyścig’.

 

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: 'Jesteśmy bardzo podekscytowani pierwszym wspólnym testem w tak profesjonalnym składzie. Jestem bardzo ciekawy jak Paweł wypadnie w porównaniu z Jamesem, ale czeka nas sporo pracy i zamierzamy wykonywać ją krok po kroku. Najważniejsze będzie poznanie motocykli’.

 

Więcej informacji o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresami www.bogdankaracing.com oraz www.performancetechnicalracing.co.uk. Przebieg testów można śledzić na żywo na stronie www.worldsbk.com, a także na profilach zespołu na portalach społecznościowych Twitter oraz Facebook, gdzie znajdą się także bezpośrednie relacje z toru oraz krótkie wywiady z zawodnikami i kluczowym personelem.

Więcej o motocyklach Honda