Bogdanka PTR Honda wystartuje w mistrzostwach świata World Supersport - Motogen.pl

Polski zespół wyścigowy Bogdanka PTR Honda wystartuje w pełnym cyklu Motocyklowych Mistrzostw Świata klasy World Supersport, z miejsca trafiając do grona ścisłych faworytów, dzięki wystawieniu doświadczonego Brytyjczyka, Jamesa Ellisona, oraz jednego z najbardziej utytułowanych Polaków, Pawła Szkopka. Zawodnicy dosiądą zwycięskich motocykli Honda CBR600RR przygotowanych przez PTR (Performance Technical Racing).

 

Starty w Mistrzostwach Świata możliwe są dzięki połączeniu sił przez Bogdanka Racing oraz PTR. Od lat wystawiająca zespół w sportach motocyklowych, LW Bogdanka to lider w swojej branży. PTR to z kolei organizacja wyścigowa stojąca za dominującym w MŚ zespołem Parkalgar Honda, który wygrał dwanaście z ostatnich 25 wyścigów World Supersport.

 

Zespół Bogdanka Racing wystartował z dziką kartą w ubiegłorocznej rundzie MŚ w czeskim Brnie, gdzie Daniel Bukowski, dosiadając motocykla przygotowanego przez PTR, zajął trzynaste miejsce i o 2 s poprawił swój rekord okrążenia. Ten wynik wystarczył, aby zachęcić obie strony do współpracy w latach 2011 i 2012.

 

Szef zespołu Bogdanka Racing, Igor Piasecki, wyjaśnia: 'Ta współpraca oznacza, że w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostwa świata po raz pierwszy wystartuje polski zespół, od razu robiąc to na najwyższym poziomie i z szansą na walkę o najwyższe laury. Jest to możliwe dzięki współpracy technicznej z takim partnerem jak PTR.

 

To współpraca, a nie sponsoring. PTR pomoże nam w organizacji i kierowaniu ekipą, dzieląc garaż z siostrzanym zespołem Parkalgar Honda, z którym będziemy także współdzielili obrandowanie. Bogdanka PTR Honda będzie zatrudniać polskich mechaników, pracujących przy projekcie wspólnie z brytyjskimi inżynierami.

 

To dla Polski jedna z największych szans na mistrzostwo świata w jakiejkolwiek dziedzinie sportów motorowych w roku 2011. Dysponujemy najlepszymi motocyklami, a James Ellison to jeden z głównych, przedsezonowych faworytów. Paweł Szkopek to z kolei aktualnie najlepszy polski zawodnik. Jest ośmiokrotnym mistrzem kraju, dlatego spodziewamy się, że będzie się szybko uczył od swojego nowego kolegi i walczył o czołowe pozycje’.

 

’Podjąłem decyzję o startach w tym zespole i w tej kategorii, ponieważ wierzę, że mogę sięgnąć po mistrzowski tytuł’ – mówi Ellison, Mistrz Świata w wyścigach długodystansowych, Mistrz Europy serii Superstock oraz wicemistrz i wielokrotny zwycięzca wyścigów w Wielkiej Brytanii. – 'Miałem też inne oferty, ale wierzę w ten projekt, a moim jedynym celem jest zwycięstwo. To także idealne warunki do rozwoju mojej kariery w Mistrzostwach Świata’.

 

Paweł Szkopek, który ma już na swoim koncie start w pełnym cyklu Mistrzostw Świata World Supersport w roku 2005 oraz niekwestionowany talent, także jest gotowy na nowe wyzwanie: 'To dla mnie wielka szansa i zamierzam ją wykorzystać’ – mówi ośmiokrotny Mistrz Polski. – 'Motocykle Bogdanka PTR Honda będą jednymi z najlepszych w stawce, a James to dla mnie inspiracja do nauki. Z czasem chcę dotrzymywać mu kroku i walczyć na czele stawki’.

 

Zespół zadebiutuje podczas oficjalnych testów na portugalskim torze Portimao w dniach 26–28 stycznia, skąd 31 stycznia przeniesie się na dwudniowe testy do hiszpańskiej Aragonii. Tam do zawodników dołączy Marcin Walkowiak, który w barwach Bogdanka PTR Honda znów wystartuje w serii towarzyszącej Mistrzostwom Świata, czyli pucharze FIM Superstock 1000.

 

Walkowiak to 20-letni talent, najmłodszy Mistrz Polski, który jest gotowy do walki o czołowe pozycje. 'Poprzedni sezon upłynął dla mnie pod znakiem nauki europejskich torów, ale teraz chcę podnieść poprzeczkę i walczyć w prowadzącej grupie. To mój cel, podobnie jak dalszy rozwój po opieką Bogdanka PTR Honda’.

 

Dyrektor PTR, Simon Buckmaster, komentuje: 'Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania wieloletniej współpracy z Bogdanka Racing oraz możliwości rozwoju polskich, motocyklowych talentów. Starty Marcina oznaczają dla nas debiut w serii FIM Superstock 1000, ale jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie przygotować dla niego maszynę, na której będzie mógł walczyć o zwycięstwo.

 

James jest z miejsca kandydatem do mistrzowskiego tytułu, ale jesteśmy także gotowi by wykrzesać potencjał, który posiada Paweł. To ekscytujący czas dla zespołu Bogdanka PTR Honda. Nie możemy już doczekać się sezonu i dodatkowych emocji, z którymi wiąże się nasza obecność w stawce’.

 

Więcej informacji o zespole pod adresami www.bogdankaracing.com oraz www.performancetechnicalracing.co.uk, a także na profilach Bogdanka PTR Honda na portalach społecznościowych Twitter i Facebook.