Czterech utalentowanych zawodników młodego pokolenia rusza do walki o najwyższe laury w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski w barwach nowego zespołu, Bogdanka Junior Recykl Team.

Nastoletni Artur Wielebski i Maciej Gajc wystartują w klasie Junior Supertock 600, zaś Marek Szkopek i Sebastian Zieliński (ubiegłoroczny mistrz klasy juniorskiej) w kategorii Supersport. Poza startami w kraju ekipa planuje także udział w wybranych rundach zawodów międzynarodowych, zaś Zieliński rywalizację w pełnym cyklu europejskiej serii Alpe Adria Cup w klasie Supersport.

‘Nawiązanie współpracy Team Recykl i Bogdanka Racing okazała się strzałem w dziesiątkę’ – wyjaśnia manager zespołu, Bartłomiej Lewandowski. – ‘Stworzyliśmy młody, pełen pasji zespół i choć w tym sezonie skupiamy się głównie na startach w kraju, mamy ambitne plany na przyszłość, a dzięki naszym partnerom także zaplecze, aby je zrealizować’.

Zawodnicy mają już za sobą pierwsze testy na niemieckim torze Lausitzring, zaś Zieliński wziął udział w pierwszej rundzie Alpe Adria Cup na węgierskim Hungaroring, zdobywając pierwsze punkty. W dniach 6–8 maja cała czwórka Bogdanka Junior Team Recykl w komplecie wystartuje w I rundzie Mistrzostw Polski w Poznaniu.

Udane starty w składzie juniorskim mogą być dla najszybszych zawodników młodego pokolenia przepustką do rywalizacji na arenie międzynarodowej. Bogdanka wystawia bowiem swój zespół także w prestiżowych Mistrzostwach Świata World Supersport, gdzie barw ekipy broni starszy brat Marka Szkopka, Paweł, oraz Brytyjczyk James Ellison. W pucharze FIM Superstock 1000 ściga się z kolei Marcin Walkowiak.

‘Zależy nam na rozwijaniu młodych talentów i przygotowywaniu ich do rywalizacji w seriach międzynarodowych’ – wyjaśnia Igor Piasecki, manager Bogdanka Racing. – ‘Nasz główny skład koncentruje się na mistrzostwach świata, ale wygrywając mistrzostwa Polski klasy Superbike razem z Pawłem Szkopkiem rok temu, Bartek Lewandowski udowodnił, że wie, jak stworzyć profesjonalny zespół, dlatego to idealnie połączenie. Nasi juniorzy mogą także liczyć na wsparcie i pomoc starszych kolegów startujących w mistrzostwach świata’.

Więcej w WMMP
Auto Fus BMW Team będzie walczył o Mistrzostwo

Zamknij