Wyposażona w elastyczny, wiatro- i wodoszczelny laminat 3-Perform (wykonany w 95% z Cordury™ i 5% elastanu) z membraną BMW C.A.R.E. Climate™, który – dzięki swoim właściwościom, w tym wysokiej przepuszczalności powietrza – gwarantuje nie tylko ochronę przed wodą i wiatrem, ale również komfort termiczny w każdych warunkach pogodowych. Dla poprawienia komfortu kurtka wyposażona została w zintegrowany z membraną odpinany kołnierz z kapturem stanowiący swoistą kominiarkę, który podczas obfitych opadów zagwarantuje pełną wodoszczelność i ochronę szyi przed niesprzyjającymi warunkami. Elementem dodatkowym jest wewnętrzna, odpinana kurtka softshell, która jednocześnie stanowi warstwę termoizolacyjną.

BMW Motorrad postawiło również na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, które osiągane jest dzięki zastosowaniu odpornego na ścieranie i przecięcia materiału wierzchniego, a w miejscach narażonych w razie upadku podwójną warstwą innowacyjnego materiału ProtectionGuard oraz ochraniaczom NP2 na plecach, ramionach i łokciach, które – dla zagwarantowania lepszego dopasowania – wyposażono w potrójna regulację wysokości. Ochraniacze te, wykonane ze sprężystej pianki poliuretanowej (opracowane dla BMW Motorrad), charakteryzują się wyjątkowo dobrymi właściwości absorpcji uderzenia i spełniają europejską normę DIN EN 1621. Za bezpieczeństwo bierne odpowiadają odblaskowe panele umieszczone na przedniej części kurtki oraz na plecach.

Jak na kurtkę turystyczną przystało, BMW StreetGuard gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Trzy warstwy, panele mesh (gruby splot nylonu) oraz otwory na przodzie i plecach kurtki zapewniają optymalną wentylację i termoizolację. StreetGuard wyposażono również w dwie wodoodporne kieszenie zewnętrzne, jedną łatwo dostępną wodoszczelną kieszeń pod zamkiem oraz trzy wodoszczelne kieszenie wewnętrzne, z czego jedna, dzięki miękkiemu wykończeniu, stanowi idealne miejsce na przechowywanie wszelkiego typu urządzeń, np. smartfonów. Całości dopełniają dwa suwaki (krótki – 40 cm oraz na pełnym obwodzie), którymi można spiąć kurtkę ze spodniami z tej samej linii.

Kurtka BMW StreetGuard dostępna jest w kroju Comfort Fit, czyli ściśle przylega do ciała. Producent oferuje ją w dwóch wersjach długości: krótkiej (do pasa) i ¾ oraz kilku wersjach kolorystycznych: czarnej, czarno-szarej, szaro-czarnej z pomarańczowymi wstawkami oraz szaro-czerwonej. Rozmiarówka jest dość szeroka, od 46 do 60, zatem każdy dopasuje rozmiar pod siebie. Dostępna jest również wersja damska. Koszt, w zależności od wersji, waha się od 3200 zł (wersja krótka) do 3299 zł (wersja druga). Obecnie jednak, ze względu na sezonowe wyprzedaże, kurtkę można dostać od 2500 zł.  

Więcej o motocyklach BMW

Więcej w Akcesoria
BMW GS Dry Suit – w lekki teren po bawarsku

BMW GS Dry Suit to komplet enduro, składający się z kurtki oraz spodni, oferowany przez giganta z Bawarii, a przeznaczony...

Zamknij