Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Tadek Błażusiak właśnie rozpoczął swój wyścig o piąte z rzędu mistrzostwo w SuperEnduro. Na sezon składa się 6 zawodów, z czego kolejne gościć będą 15 grudnia przed polską publicznością w Łodzi.

W niedzielę Błażusiak nie pozostawił konkurentom wątpliwości, kto również i w tym roku będzie najpoważniejszym pretendentem do tytułu. Pochodzący z Nowego Targu, motocyklista ORLEN Team, zgarnął komplet zwycięstw oraz pokazał swoją dominację w rozgrywanym wg nowej formuły wyścigu SuperPole.
 

“W zasadzie odbyłem tylko dwa treningi na motocyklu SuperEnduro. Trochę zmieniliśmy ustawienia i wystartowałem. Nie bardzo był czas żeby się lepiej wjeździć w maszynę, ponieważ jestem w trakcie sezonu EnduroCross’u. Na szczęście wszystko się udało nawet lepiej niż pierwotnie zakładałem. Nie chciałem nadmiernie ryzykować żeby nie uszkodzić się przed kolejnymi zawodami. Rywalizacja była wyjątkowo trudna i bardzo wymagająca fizycznie, a tor śliski i wąski. Nie popełniłem jednak błędów i to przełożyło się na dobry wynik. Wygrałem wszystko, więc nie można chcieć więcej. Teraz z Liverpoolu wracam na chwilę do siebie do domu, gdzie jutro wieczorem zrobię trening fizyczny. We wtorek przesiadam się z powrotem na motocykl EnduroCross’owy, w środę kolejny trening, a już w czwartek lecę do Las Vegas – będę tam walczyć o swój piąty tytuł mistrzowski”

– powiedział Tadek Błażusiak.

W najbliższą sobotę Tadek podejmie walkę w ostatniej tegorocznej eliminacji EnduroCross. Po sześciu, z siedmiu zaplanowanych na sezon eliminacjach, Tadek otwiera punktację ex aequo z Mike’m Brown’em. Ten z nich, który zostanie wyżej sklasyfikowany w Las Vegas, zostanie Mistrzem Ameryki.

Finał I

   1. Błażusiak Taddy 8:06.270
   2. Kinight David +18.333
   3. Gibert-Gatell Daniel +18.457

Finał II

   1. Błażusiak Taddy 8:15.415
   2. Gibert-Gatell Daniel +4.003
   3. Gomez Alfredo +9.112

Final III

   1. Błażusiak Taddy 8:13.073
   2. Kinight David +9.103
   3. Walker Jonny +10.343

SuperPole

   1. Błażusiak Taddy
   2. Webb Cody
   3. Walker Jonny

Mistrzostwa SuperEnduro zagoszczą również w Polsce. Trzecia runda odbędzie się już 15 grudnia w łódzkiej Atlas Arena.

Dowiedz się więcej, poznaj dodatkowe atrakcje oraz zobacz, jak wyglądały zmagania w Łodzi w zeszłym roku.

Bilety są dostępne w portalu eBilet.pl.

Więcej o motocyklach KTM

Więcej w Enduro
Superenduro, superfilm i superjazda!

15 grudnia 2013 roku w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się III runda Mistrzostw Świata Super Enduro 2014. Cykl imprez rozpocznie...

Zamknij