OXFORD (6 marca 2017) – Wybrano zwycięzcę konkursu na najlepszą modyfikację motocykla Harley-Davidson® Sportster® z rodziny Dark Custom™ w Europie Środkowej i Wschodniej. Zwycięskim projektem okazała się maszyna z salonu H-D® w Łodzi (o której pisaliśmy tutaj).

P-47, zwycięski projekt dealera z Łodzi…

Głosy można było oddawać od połowy stycznia. Z trzynastu motocykli z naszego regionu wybrano sześć najlepszych w publicznym głosowaniu. Trzy spośród nich zostały zgłoszone przez polskie salony Harley-Davidson. Zwycięzców etapu regionalnego wybrało profesjonalne jury, w skład którego wchodzili dziennikarze motoryzacyjni oraz projektanci i twórcy motocykli custom.

Laureaci w regionie CEE (w kolejności zajętego miejsca):

1. H-D Łódź Polska

2. H-D Wrocław Polska

3. H-D Praha Czechy

4. H-D Hradec Kralove Czechy

5. H-D Poznań Polska

6. H-D Banska Bystrica Słowacja

Warto przypomnieć, iż celem konkursu Bitwa Królów było zbudowanie zmodyfikowanego motocykla Harley-Davidson na bazie modelu Iron 883, Roadster lub Forty-Eight oraz dowiedzenie swych umiejętności, kreatywności i talentu w sztuce customizacji motocykli.

Perfekcja w detalach…

Budowa motocykli pochłonęła tygodnie żmudnej pracy, od poszukiwania inspiracji i pomysłów, wykonania szkiców i zebrania zespołu, po wykonanie poszczególnych maszyn, obejmujące cięcie, modyfikacje instalacji, spawanie i malowanie. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że w salonach Harley-Davidson zatrudnieni są mistrzowie w swojej profesji.

Przed nami jeszcze konkurs finałowy Bitwy Królów. W finale, który odbędzie się w listopadzie podczas motorshow EICMA w Mediolanie, wezmą udział zwycięskie motocykle custom z innych krajów i regionów Europy, a także Afryki i Bliskiego Wschodu.

Tam też będzie wybrany, ogłoszony i koronowany Król Custom 2017. Motocykle biorące udział w konkursie można zobaczyć na specjalnej stronie internetowej https://customkings.harley-davidson.com/pl_pl.

Więcej o motocyklach Harley-Davidson

Więcej w Ze świata
BMW: Wyjedź na RR days i przetestuj na torze S1000RR

BMW Motorrad już po raz szósty zaprasza na imprezę BMW RR Days. Otwarty event na torze wyścigowym odbędzie się w...

Zamknij