Policjanci z warszawskiego Bemowa odzyskali 7 skradzionych motocykli. Były przetrzymywane w kurniku…

W sprawie zatrzymano pięć osób, a odzyskanych zostało siedem motocykli. Policja ustaliła, że zatrzymani mężczyźni zajmowali się kradzieżami głównie na terenie Warszawy. Skradzione pojazdy trafiały do powiatu płońskiego, gdzie były ukrywane w kurniku. Ponadto u dwóch zatrzymanych, z których jeden był poszukiwany listem gończym, znaleziono duże ilości narkotyków. Poszczególne osoby otrzymały zarzuty kradzieży, paserstwa oraz posiadania narkotyków.

W jaki sposób ustalono sprawców?

Kilka dni temu, policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego na Bemowie zauważyli busa, stojącego tyłem na miejscu parkingowym motocykla przykrytego czarnym pokrowcem. Z tyłu auta znajdował się mężczyzna, który na widok radiowozu odsunął się od busa i rozpoczął ucieczkę. Po pościgu 42-latek został zatrzymany. Po sprawdzeniu okazało się, że motocykl zaparkowany obok vana był poszukiwany, nie posiadał tablicy rejestracyjnej, miał wyłamane siedzenie i odpięty akumulator. Z przodu busa był jeszcze jeden jednoślad poszukiwany jako skradziony przez komisariat z Żoliborza. W busie znaleziono jeszcze dwa skradzione motocykle. Ściągnięta na miejsce grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła pojazdy.

Kryminalni z Bemowa

Do dalszych działań włączyli się kryminalni z Bemowa. Następnego dnia zatrzymali 41-latka podejrzewanego o kradzieże motocykli. Dalsze działania poprowadzono na terenie Wara. Tam zatrzymano kolejne osoby w tym poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy dla Pragi Północ.

Dalsze czynności podjęto na terenie powiatu płońskiego, gdzie na jednej z posesji w kurniku, przetrzymywano kolejne 3 motocykle pochodzące z kradzieży na terenie Ursynowa i Targówka. 28-letni paser także został zatrzymany.

Recydywa?

Pierwszy z zatrzymanych  42-latek był 19-krotnie notowany i czternastokrotnie poszukiwany przez organy ścigania. Przebywał także w zakładzie karnym. Drugi z zatrzymanych 41-latek był 11-krotnie notowany, kilkukrotnie poszukiwany i 14-krotnie odsiadywał  kary pozbawienia wolności. 32-latek był 17-krotnie notowany i siedmiokrotnie poszukiwany. Dwukrotnie odbywał pobyt w zakładzie karnym, był też aktualnie poszukiwany listem gończym. Czwarty z zatrzymanych,26-latek był 10-krotnie notowany i dwukrotnie poszukiwany. Ostatni z zatrzymanych, 28-latek był notowany.

42, 31, 32-latkowie usłyszą zarzuty kradzieży, działając wspólnie i w porozumieniu, 32-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. 26-latkowi przedstawiono posiadanie dużych ilości substancji psychotropowych i odurzających a 28-latek zarzut paserstwa. Mężczyzn objęto dozorem policyjnym. Za wspomniane przestępstwa grozi kara od 5 do 10 lat więzienia.

Źródło: https://warszawawpigulce.pl/


Więcej w Newsy, Z Kraju
Fabryka Mistrzów
Fabryka Mistrzów z Orlenem po raz drugi!

Pod koniec maja odbyła się druga impreza Fabryki Mistrzów z PKN Orlen. Myślą przewodnią po raz kolejny było „bezpieczeństwo, pasja...

Zamknij