Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".
Nareszcie jest szansa na wprowadzenie ogólnoeuropejskiego przepisu, który zwiększy nasze bezpieczeństwo na drodze. W piątek 13 czerwca Europejski Komitet Normalizacyjny głosował za "rozwojem europejskich standardów, które zredukują poważne skutki kolizji motocyklistów z barierkami drogowymi”.

Komitet jest za poprawą obecnie istniejących przepisów, tak aby zwiększyć bezpieczeństwo kierujących jednośladami, którzy podczas wypadku mogą uderzyć w barierki, co powoduje niejednokrotnie większe obrażenia niż sam wypadek.
Europejska Federacja Stowarzyszeń Motocyklistów (FEMA) oczekuje, że dzięki poprawkom władze odpowiedzialne za rozbudowę i modernizację dróg nie będą miały wyjścia i zostaną zmuszone do zabezpieczenia dróg barierkami spełniającymi normy UE. Plan instalacji takich barierek miałby uwzględnić miejsca, w których natężenie wypadków z udziałem motocyklistów jest szczególnie duże.

Idea dobra, ale co się z niej wykluje – czas pokaże.

Więcej w Ze świata
Harry na Tajwanie

Harley-Davidson brnie dumnie przez cały świat, rozsiewając swoje salony wszędzie, gdzie tylko można. Teraz padło na Tajwan.

Zamknij