Z dniem dzisiejszym ruszyły aukcje charytatywne chrzanowskich motocyklistów, z których cały dochód przeznaczony zostanie na zakup protezy dla Piotrusia Wójcika.

Nieformalna Grupa KCH Motocykle podczas II edycji Rajdu Caban zebrała ponad połowę kwoty potrzebnej Piotrusiowi Wójcikowi do zakupu protezy rączki. Sześcioletni Piotruś urodził się bez prawego przedramienia, a proteza jest konieczna, by mógł właściwie się rehabilitować oraz przygotować ramię do przyjęcia w przyszłości bardziej profesjonalnej protezy.

„Na aukcje trzeba było trochę poczekać, gdyż nie wiadomo było do końca, czy NFZ zechce dofinansować nową protezę dla Piotrusia, czy nie. Przepisy są bardzo restrykcyjne – dofinansowanie przysługuje co 3 lata, jednak przychylono się do prośby rodziców chłopca i z racji tego, że Piotruś wyrósł z poprzedniej protezy, dofinansowano zakup nowej” – mówią członkowie grupy KCH Motocykle, która postanowiła w tym roku objąć pomocą wesołego malucha z podchrzanowskiej Płazy.

Do chwili obecnej zebrano 2014 zł plus 800 zł dofinansowania z NFZ. Całkowity koszt protezy to 3950 zł, a więc brakuje tylko 1135 zł. Proteza dla Piotrusia jest już gotowa do odbioru, ponieważ wpłatę zebranej przez KCH Motocykle kwoty potraktowano jako zaliczkę.

 

Jeśli chcecie pomóc, zajrzyjcie na aukcje wystawione przez chrzanowskich motocyklistów. Gadżety, które tam znajdziecie, to kubki z autografami Szymona Bobrowskiego i Adama Małysza, koszulki z podpisami Mai Włoszczowskiej i Czesława Langa oraz trzy książki Tomasza Gorazdowskiego „126 dni na kanapie” z autografem autora.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.kch.vot.pl, a tutaj możecie przeczytać relację z Cabana 2011. Nieformalna Grupa KCH Motocykle serdecznie dziękuje Edycie i Pawłowi Szymańskim za przekazanie gadżetów na aukcje charytatywne dla Piotrusia.