Braterstwo motocyklowej krwi

„Serce motocyklisty” to próba pokazania motocyklizmu nie tylko z perspektywy przeciętnego motocyklisty, ale także dziennikarzy, posłów, a nawet dzieci. W krótkich historyjkach autor wspomina swoje szczenięce motocyklowe lata, godziny spędzone na naprawianiu pierwszego motocykla odziedziczonego po wujku i wykuwanie zasady: noc w garażu – dwie godziny płynnej jazdy.

Być może w historiach napisanych w “Sercu motocyklisty” odnajdziesz fragmenty swoich wspomnień, bo książka stanowi opis tego, co język filozoficzny określa mianem poczucia wspólnotowości – przeżycia i emocje zjednoczone w motocyklowej pasji. I choć tak, jak autor dosiadamy dziś coraz lepszych maszyn i zwiedzamy coraz odleglejsze miejsca świata, to nie zapominamy o przyjemności, jaką daje jazda bez celu. Tak, jak autor pielęgnujemy przyjaźnie – te mniej i bardziej zażyłe, zapisujemy w głowach zasłyszane opowieści doświadczonych motocyklistów i dzielimy się pasją z innymi. “Serce motocyklisty” to album rodzinny motocyklistów, w którym każdy z nas może się odnaleźć.

Opowieści na zimę

Książka opisuje motocyklizm z przełomu XX i XXI wieku – pełne humoru, z życia wzięte historie, które nieustannie krążą na zlotach, spotkaniach i przejażdżkach. Jedni słyszą je po raz pierwszy, a inni znają je już na pamięć. Historie różnych ludzi, które uczą, bawią i pozwalają przetrwać, gdy nadchodzi mroźna zima lub gdy motocykl stoi w garażu rozebrany na części pierwsze. Krótkie opowiadania, wywiady i refleksje, których źródłem jest otaczający motocyklistę świat – lepsze lub gorsze spotkania z ludźmi, którzy nie zdają sobie sprawy, ile można dyskutować nad tematem: motor czy motocykl, albo jak wielka może być torba pasażerki spakowana na dwudniową wycieczkę. Opis wielu podróży z domieszką historii, po których pozostaje coś więcej niż spis mijanych obiektów. Opowieści Sawy napisane są z przymrużeniem oka, a dodatkowych barw dodają im klimatyczne grafiki mistrza aerografu Damiana Wójta.

Książka ukazała sie nakładem własnym, jako e-book dla wzrokowców i jako audiobook dla słuchowców. Można ją kupić na stronie www.sklep.bukrower.pl.

Ze słowa wstępnego

Jest pewna nieokreśloność w „Sercu Motocyklisty”, która bierze się z braku szufladki, gdzie najlepiej by pasowało. Niby można by je nazwać pamiętnikiem, ale w moich oczach byłoby to uproszczenie. Dla mnie „Serce Motocyklisty” jest czymś więcej, bo nie tylko opowiada o zdarzeniach, jakie miały miejsce w życiu autora, ale i o tym, co mu bliskie, i o tym jak widzi otaczający go świat, pozwalając zarazem by stał się – choć na chwilę – naszym światem. To nie są tylko wspomnienia, to utrwalone w słowach, prawdziwe serce motocyklisty.

– Jacek Łukawski

O autorze

Mariusz Sawa – motocyklista, miłośnik sidecarów. Współautor książki “Gawędy Motocyklowe”. Jeden z pomysłodawców i redaktor naczelny kwartalnika motocyklowego “Swoimi Drogami”. Pracuje nad książką poświęconą motocyklom z wózkiem bocznym.

Fiszka

Tytuł: Serce Motocyklisty
Autor: Mariusz Sawa
Format: audiobook, e-book (epub, mobi, pdf)
Dystrybucja: sklep.bukrower.pl
Cena za wszystkie formaty: 19,90 zł

Więcej w Z Kraju
Święta z BMW w Liberty Motors

W okresie całego grudnia w Liberty Motors Łódź organizujemy wyprzedaż odzieży i akcesoriów motocyklowych marki BMW.

Zamknij