Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

W piątek zawodnicy mogli zapomnieć o problemach, które trapiły ich dzień wcześniej. – Wiedziałem już, że quad momentami może palić nawet 20 litrów na „setkę”, dlatego na tankowaniu lałem benzynę pod korek. Nie było też takich problemów z nawigacją. Była momentami bardzo skomplikowana, ale z drugiej strony przyjemna i udało mi się nie popełnić istotnych błędów –  komentował lider Pucharu Świata.

 

Pewna, spokojna jazda pozwoliła „SuperSonikowi” wygrać i odrobić nieco ponad dwie minuty do prowadzącego Ignacio Casale. Chilijczyk tego dnia kilka razy istotnie się pomylił, a krakowianin skrzętnie to wykorzystywał. – Po tych trzech dniach zaczyna się liczyć koncentracja. Nie da się już jechać na pamięć, tak jak robił to świetnie znający teren Ignacio – mówił Sonik.

 

Jednym z kluczy do sukcesu była… przyjemność z jazdy. Zawodnik Orlen Team świetnie czuł się na szutrowych i skalistych drogach w drugiej części trasy. – Na niektórych fragmentach pędziliśmy 130 km/godz. To była nie tylko czysta przyjemność, ale również satysfakcja, bo w tym terenie liczyły się umiejętności, a nie tylko znajomość terenu – zakończył quadowiec.

 

W sobotę zawodnicy pokonają nieco ponad 100-kilometrowy odcinek specjalny i dojadą do La Sereny, gdzie zaplanowano ceremonię zakończenia Atacama Rally.

 

Starty Rafała Sonika wspiera PKN ORLEN.  

 

Wyniki IV etapu:

1. Rafał Sonik (POL) 3:43.15
2. Ignacio Casale (CHL) + 2.35
3. Mauro Almeida (URY) + 9:16.45

Klasyfikacja rajdu:

1. Ignacio Casale (CHL) 11.06.59
2. Rafał Sonik (POL) + 14.07
3. Mauro Almeida (URY) + 26:46.06

Więcej w Rajdy
Atacama Rally 2015: Sonik w wyższej szkole nawigacji

Rafał Sonik uzyskał drugi czas na trzecim odcinku specjalny Atacama Rally w Chile. Polak umocnił się tym samym na pozycji...

Zamknij