Assen Dutch TT - Motogen.pl

Przed wyścigowym weekendem jadący w Supersport Fabiet Foret i Ben Parkes (Yamaha World Supersport) przez dwa dni testowali swoje R6 na Dutch TT. Jak twierdzi menadżer zespołu, Wilco Zeelenberg, testy dały bardzo pozytywne rezultaty:

„Wypróbowaliśmy wiele ustawień dla naszych motocykli, jeśli chodzi o elektronikę, zawieszenia, skrzynie biegów i przełożenia. Wszystko to poparte wieloma kilometrami przejechanymi na torze. Mogę tylko powiedzieć, że w niedzielę zespół stanie na wysokości zadania i będzie w stanie walczyć z konkurentami o jak najlepsze pozycje.”

Sam tor w Assen położony jest o kilka godzin jazdy na północ od Amsterdamu. Mieści 100000 widzów, przy czym dla 60000 przewidziano miejsca siedzące. W obecnej formie obiekt wybudowano w 1955 roku i do 2006 pozostał praktycznie niezmieniony. Dwa lata temu przeprowadzono modyfikację północnej części toru ze względu na budowę nowego centrum rozrywki. Obecnie długość trasy wynosi 4555 metrów, najdłuższa prosta ma 560 metrów. Tor jest bardzo wymagający, techniczny, rzadko wybacza błędy. Na przestrzeni lat poprawiono wiele elementów, które wpływają na bezpieczeństwo jadących, wyprofilowano zakręty, a nawierzchnia zapewnia znakomitą przyczepność, nawet w czasie deszczu.

Najbliższy weekend przyniesie nam zapewne wiele emocji i pozwoli zawodnikom na pokazanie prawdziwego kunsztu wyścigowego.