Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Koncept Aprilii RS660 pojawił się na tegorocznych targach EICMA. Stopień jego dopracowania kazał przypuszczać, że motocykl jest już niemal gotowy do produkcji. Domysły te potwierdzają szpiegowskie zdjęcia, które opublikował portal morebikes.co.uk.

 

 

Motocykl zauważono podczas testów na torze Vallelunga we Włoszech. Co ciekawe pojawiły się tam dwie wersje – zarówno ta z homologacją drogową, jak i typowo torowa.

 

W modelu RS6660 zastosowano ciekawą koncepcję silnika. To rzędówka powstała z dwóch przednich cylindrów V4 stosowanego między innymi w Tuono czy RSV4. W motocyklu zastosowano technologię aktywnej aerodynamiki A3, stosowaną przez Aprilię w wyższych modelach.

 

 

Konstrukcja oparta jest na aluminiowej ramie, w której osadzony jest silnik, będący częścią nośną. Tylny amortyzator jest montowany bezpośrednio na wahaczu bez systemu dźwigni, co, zdaniem Aprilii pozwala na lepsze wyczucie motocykla.

 

Aprilia RS660 dostępna będzie zapewne pod koniec przyszłego roku. Ceny jak dotąd nie ujawniono.

 

Więcej o motocyklach Aprilia

Więcej w Ze świata
Większe pojemności i skutery. Benelli szykuje skok na rynek

Skutery i motocykle o większej pojemności – to plany Benelli na najbliższe lata, które w wywiadzie dla włoskiego magazynu ujawnił...

Zamknij