Aprilia RS660 2021 gotowa na zapisy: zdjęcia z toru - Motogen.pl

Nieduży rozmiarem, ale bogaty w wyposażenie motocykl sportowy od Aprilii coraz bliżej. RS660 testowana był na torze przez zawodników MotoGP.

Nie jest najmniejszą tajemnicą, że na 2021 rok w ofercie Aprilii pojawi się gorąco wyczekiwany motocykl sportowy średnich rozmiarów, RS660. Zostało nawet zapowiedziane, że produkcja rusza już za chwilę, a od października możliwe są zapisy – w tym celu ruszyła strona rs660.aprilia.com, a przy okazji opublikowano klip z jazdy drogowej:

Kilka dni temu RS660 przeszła oficjalne testy na torze Misano, a za sterami zmieniali się zawodnicy MotoGP: Aleix Espargaro i Bradley Smith oraz kierowca testowy Lorenzo Salvadori. Wszyscy byli (no bo jak inaczej) zachwyceni.

Smith powiedział: „Masz pełną pewność jazdy już po pierwszych dwóch zakrętach. Niesamowite, jak ostro można jechać od samego początku.” Espargaro dodał: „Jest ekstremalnie stabilny, a silnik naprawdę mocno ciągnie. Bardzo podobał mi się quickshifter.”

Poza wypowiedziami zawodników, Aprilia pochwaliła się trzema zdjęciami z toru.

Aprilia RS660 po raz pierwszy pokazana została na Eicmie 2019. Od tamtej pory wiadomo, że motocykl będzie dobrze wyposażony. Według pierwszych doniesień należy spodziewać się pełnej elektroniki bazującej na wieloosiowym IMU, wraz z kilkoma trybami jazdy, quickshifterem i tempomatem. Przeznaczenie RS660 to połączenie wygodnej jazdy na co dzień z wysoką sprawnością torową. Podwozie ma być wysokiej jakości, motocykl będzie ważył 169 kg. Silnik to jednostka dwucylindrowa, rzędowa o pojemności 660 – są to dwa przednie cylindry z RSV4. Zapowiadana moc to ok. 100 KM z możliwością ograniczenia na kat. A2.

Oficjalna premiera i więcej szczegółów w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany