Przygoda nowej Aprilii RS 660 rozpoczyna się hat-trickiem w Mistrzostwach Ameryki. De Keyrel, Barry oraz Schultz na Apriliach zajęli całe podium kategorii Twins w otwierającym sezon wyścigu w Atlancie.

Debiutująca Aprilia RS 660 zaliczyła perfekcyjny start w kategorii Twins w Mistrzostwach MotoAmerica. Na torze Road Atlanta włoskie motocykle zdobyły komplet pierwszych trzech miejsc wśród 23 zaciekle walczących zawodników.

Niezwykła demonstracja siły w wyścigu udowodniła dynamikę i wysoką jakość silnika nowego RS 660. Tym bardziej, że zespoły otrzymały do dyspozycji niewiele czasu, aby przygotować się do sezonu i przeprowadzić testy z nowym dwucylindrowcem z Noale – udało się homologować w Ameryce niedługo przed rozpoczęciem mistrzostw. Takie rozpoczęcie sezonu, w pewnym sensie niespodziewane, plasuje RS 660 wśród faworytów do zdobycia finałowego triumfu w prestiżowych mistrzostwach Stanów Zjednoczonych.

Zwycięzca, Kaleb De Keyrel ruszał do wyścigu z drugiej pozycji startowej i jako pierwszy na mecie dowiózł swojemu zespołowi Robem Engineering powody do radości. Za nim na podium finiszowali Jody Barry oraz Hayden Schultz, obaj z zespołu Righteous Racing.

„Miałem świetną radochę, to była naprawdę dobra batalia” – powiedział zwycięzca. „Stanąć na starcie praktycznie bez wcześniejszej jazdy na nowym motocyklu i od razy być szybkim pokazuje, że dobrze odrobiłem swoją pracę domową. Aprilia pojawiła się tuż przed mistrzostwami, więc nie mieliśmy zbyt wiele czasu. Nie byłoby nas tutaj, gdyby nie Matt Spicer oraz Gene Burcham, a także cała ekipa Robem Engineering, która poświęciła Aprilii RS 660 wiele godzin pracy, aby odpowiednio przygotować się do startu wyścigu. Walczyłem w mistrzostwach już rok temu i nie wygrałem, więc oczywiście jestem teraz bardziej niż chętny aby udowodnić, że potrafię jechać w czołówce i wygrywać wyścigi.”

Aprilia RS 660 zadebiutowała w październiku minionego roku i zrewolucjonizował ideologię sportowego charakteru motocykla. Model ten jest tak lekki i efektywny pomiędzy zakrętami, że – pomimo przeznaczenia do codziennego użytku drogowego – po kilku zmianach jest zdolny do przeistoczenia się w motocykl ekstremalnie szybki i radosny pomiędzy liniami wyznaczającymi nitkę toru wyścigowego. Dynamiczny charakter, precyzyjne podwozie, ograniczona masa oraz ekscytujące osiągi nowego, 100-konnego silnika dwucylindrowego podkreślają niespotykaną przyjemność z jazdy. Aprilia RS 660 była jedną z najbardziej niecierpliwie wyczekiwanych nowości, a teraz udowodniła, że potrafi zapewniać radość w każdej sytuacji.

Dowiedz się więcej o Aprilii RS 660 prosto od redakcji Motogen.pl:


Więcej w Bez kategorii
Czy Aprilia Tuono V4 1100 to najlepiej brzmiący motocykl? [czysty dźwięk, onboard, zakręty]

Duży ekran się przyda, ale dobre słuchawki to podstawa. Ostrzegamy, dźwięk Tuono V4 1100 jest uzależniający.

Zamknij