Po długim związku z Yamahą i przygodzie z BMW team Milwaukee będzie fabrycznym reprezentantem marki Aprilia w Superbike World Championship. Zmieni się również skład zespołu. Josh Brookes i Karel Abraham będą musieli poszukać nowych barw, a na ich miejsce wejdą Eugene Laverty i Lorenzo Savadori.

Lorenzo Savadori wygrał w 2015 roku puchar Superstock 1000 właśnie na motocyklu Aprilia i w tym sezonie startuje na RSV4 RF w klasie Superbike, gdzie zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. Eugene Laverty z kolei reprezentuje obecnie barwy Pull & Bear Aspar Team w cyklu MotoGP. Zawodnik dosiada motocykla Ducati i zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W wywiadzie dla oficjalnego serwisu internetowego WSBK Shaun Muir powiedział, że Aprilia prowadziła z nim rozmowy już wcześniej, ale ten zdecydował się na BMW. Dodał, że nie żałuje współpracy z BMW, ale wizja bycia teamem fabrycznym marki Aprilia jest zbyt dobra żeby ją odrzucić. Przygotowania do przyszłego sezonu już trwają. Team otrzyma cztery motocykle, które w listopadzie przejdą pierwsze testy. Producent zapewni nie tylko motocykle, ale również części i wsparcie fabrycznych mechaników i speców od elektroniki.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w WSBK
WSBK 2016: Jonathan Rea wygrywa na mokrym Lausitzring. Paweł Szkopek z punktami!

W drugim wyścigu Superbike na torze Lausitzring z pewnością nie można było narzekać na brak emocji. Zawodnicy ruszyli dopiero za...

Zamknij