Anti Venom – kolejne hitowe malowanie od HJC - Motogen.pl

Venom, Iron Man, Deadpool, Joker czy Carnage – HJC udowadnia, że nie boi się odważnych malowań kasków motocyklowych. Niedawno na rynek weszło kolejne – tym razem nawiązujące do Marvelowskiego Anti Venoma.

W zeszłym roku hitem był zabawny wzór RPHA-11 – Otto Minion, który zachwycał zwłaszcza z założoną czarną szybą. W tym roku rynek będzie podbijać kolejna nowość ze stajni HJC – Anti Venom.

Lekki i wytrzymały

Samo malowanie to jednak nic bez solidnej bazy. Zaprojektowany i przetestowany w zakładzie badawczo-rozwojowym i tunelu aerodynamicznym kask HJC RPHA 11 Anti Venom nie tylko wygląda świetnie, ale także jest jednym z najlżejszych kasków w swojej klasie. Waży bowiem zaledwie 1300 g. Wypinana osłona podbródka redukuje szum wiatru i zatrzymuje podmuchy powietrza.

Najlepsze materiały

Modele serii RPHA to najwyższa półka kasków skonstruowanych z najlepszych materiałów. W RPHA-11 skorupę wykonano z kompozytu PIM+ (Premium Integrated Matrix), stworzonego z pięciu ultrawytrzymałych materiałów: włókna szklanego, włókna organicznego, włókna węglowego, hybrydy włókna szklanego i węglowego oraz włókna aramidowego. Taka konstrukcja zapewnia nie tylko nadzwyczajną sztywność skorupy i jej odporność na perforację, ale także wspomnianą wcześniej niską wagę.

Dla najbardziej wymagających

Na długiej liście wyposażenia kasku znajduje się wszystko, czego potrzebuje nawet najbardziej wymagający motocyklista. Świetnie sprawdzi się na zarówno na torze, jak i w sportowej turystyce.

RPHA-11 Anti Venom jest wyściełany antybakteryjnym materiałem multicool. Wnętrze można łatwo zdemontować do prania. Wyjmowane gąbki na wysokości uszu umożliwiają korzystanie z słuchawek podczas jazdy, a konstrukcja wnętrza pozwala na wygodne korzystanie z niego w okularach.

System łatwego wyjmowania poduszek policzkowych umożliwia z kolei bezpieczne ratunkowe zdjęcie kasku. RPHA-11 jest też oczywiście wyposażony w najbezpieczniejsze zapięcie DD.

Skuteczna wentylacja

W wyściółce znajdują się specjalne kanały wentylacyjne, które rozprowadzają chłodne powietrze po wnętrzu kasku. Na skorupie znajduje się kilka wlotów powietrza – jeden nad wizjerem, dwa, regulowane pokrętłami w części czołowej i dwa umieszczone w części szczękowej. Cztery wyloty umieszczone z tyłu kasku skutecznie odprowadzają powietrze na zewnątrz.

Kask HJC RPHA-11 Anti Venom występuje w trzech wielkościach skorupy i czterech wielkościach wypełnienia EPS, dzięki temu można bardzo dokładnie dopasować jego wielkość. Oprócz Pinlocka, w zestawie znalazła się ciemna szyba, osłona podbródka oraz deflektor.

HJC – o firmie

Celem HJC jest dostarczanie wysokiej jakości, wygodnych i przystępnych cenowo kasków dla motocyklistów na całym świecie. Bezpośrednim wynikiem tej misji jest fakt, że od 1992 roku HJC utrzymuje pozycję lidera, a motocykliści na całym świecie wybierają HJC jako swoją markę numer 1.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany