Andrzej Chmielewski Mistrzem Polski!!! - Motogen.pl
Ostatnia runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski była triumfem Zespołu XEROX POLand POSITION.

Dramatyczny przebieg miał wyścig klasy Stocksport 600. Zawodnicy wystartowali na suchej nawierzchni lecz już po 7 okrążeniach spadł deszcz i wyścig został przerwany. Po 30 minutach została powtórzona procedura startowa i druga część wyścigu odbywała się „na wodzie". Rywalizacja o tytuł mistrzowski trwała do ostatnich okrążeń. Ostatecznie cały wyścig wygrała rewelacyjnie jadąca Monika Jaworska (SUZUKI GSX-R 600 K-7), a Andrzej Chmielewski zajął drugą pozycję i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski 2007. W klasyfikacji generalnej Stocksport 600 Monika zajęła czwarte miejsce a do tytułu II vice Mistrza Polski zabrakło jej jedynie 3 punktów.

Zmagania w połączonych klasach Stocksport 1000 oraz Superbike miały dwie odsłony. W sobotnim wyścigu w kategorii Stocksport 1000 trzecie miejsce zajął Adam Badziak (SUZUKI GSX-R 1000 K-7) a Hubert Tomaszewski (SUZUKI GSX-R 1000 K-7) po zaciętej walce stanął na drugim stopniu podium. W niedzielę Adam Badziak zajął drugie miejsce w klasie Stocksport 1000 a Hubert Tomaszewski jadąc zachowawczo ukończył na szóstym miejscu w rywalizacji Superbików. Dzięki świetnym startom w całym sezonie Adam Badziak i Hubert Tomaszewski wywalczyli tytuły II vice Mistrza Polski 2007 w swoich klasach.

W wyścigu klasy Rookie 600 drugie miejsce zajął Adrian Jakubowski (SUZUKI GSX-R 600 K-7) co pozwoliło mu na wywalczenie wysokiej czwartej lokaty na koniec sezonu.
XEROX POLand POSITION zajął także pierwsze miejsce w klasie Stocksport 600 w klasyfikacji zespołów.
Pozostałe nagrody i wyróżnienia:

– Adam Badziak – II miejsce w sezonie – GRANDYs Duo Formuła X-Treme

– Hubert Tomaszewski – najszybciej rozwijający się zawodnik 2007 – wyróżnienie A. Wlkp.