Ambitny plan kilku Polaków i ich udział w Rajdzie Dakar. - Motogen.pl
Grupa bezgranicznie zakochanych w sportach motorowych zapaleńców, konsekwentnie realizująca swoje sportowe marzenia założyła w 2007 roku amatorski zespół rajdowy Dakar Team Polska. 

Krzysztof Matela, przy wsparciu i zaangażowaniu przyjaciół – Andrzeja Matusewicza i Daniela Stefańskiego, postanowił przemierzyć pustynię i zameldować się na mecie Rajdu Dakar w 2009 roku. Udział w tak trudnym i wymagającym przedsięwzięciu stanowi ogromne wyzwanie – nie tylko sportowe, ale także organizacyjne i logistyczne. Gdy zapadła decyzja o starcie, wszelkie działania zespołu skupiają się na jak najlepszym przygotowaniu do konfrontacji z pustynią.
    Aby zapewnić odpowiednie zaplecze finansowe powołano do życia Klub Dakar Team. Zrzesza on ludzi, którym bliska jest misja zespołu, którzy pasjonują się sportami motorowymi i chcą, nawet w niewielkim stopniu, zasmakować przygody, jaką bez wątpienia jest udział w najtrudniejszym wyścigu terenowym świata.
     Krzysztof wystartuje na motocyklu wyprodukowanym przez austriacką firmę KTM. Sprzęt oparty jest o znany, wykorzystywany przez profesjonalnych rajdowców model 660 Rally Factory. Pochodzi ze stajni Orlen Teamu, gdzie był wykorzystywany m.in. przez Jacka Czachora.

Więcej informacji na stronie www.dakarteam.pl