W imprezie wzięli udział zawodnicy, którzy nie bali się wyzwań, ekstremalnych przeżyć i dużej dawki adrenaliny. Goszczono uczestników z terenów Żywiecczyzny, Małopolski, a także ze Słowacji. Trasa o długości ok. 2,5 km zaskoczyła zawodników zróżnicowaniem i poziomem trudności – mieli do pokonania skocznie, rowy, strome podjazdy, ostre zjazdy i wiraże, a prawdziwym wyzwaniem była jazda po trawersie stoku.

W eliminacjach każdy zawodnik miał przejechać w jak najkrótszym czasie jedno okrążenie trasy. W finałach czynnikiem decydującym o wygranej była liczba okrążeń przejechanych w ciągu 1 godziny. Dodatkowo wynik uzależniony był od kolejności przyjazdu na metę.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Sebastian Frycz ze Szczyrku, pokonując aż 23 okrążenia, tuż za nim uplasował się jego brat Marcin Frycz z 22 okrążeniami, natomiast miejsce trzecie przypadło Janowi Galicy, który również wykonał 22 okrążenia, lecz z gorszym czasem. Należy tu wspomnieć, że Jan Galica w roku 2003 brał udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski właśnie w Złatnej, zajmując czołowe miejsce. Pomimo upływu czasu (prawie 13 lat), pan Jan wykazał się niesamowitym hartem ducha, kondycją i umiejętnościami. Gratulujemy z całego serca i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportu.

W zawodach, które przebiegały w atmosferze zabawy i zdrowej gry fair play, wzięło udział 15 zawodników, którzy walczyli do końca ze swoimi słabościami i przeciwnościami losu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Panu Mirosławowi Szydłowskiemu, właścicielowi firmy Parter Bielsko za pomoc w organizacji i ufundowaniu nagród, Klubowi Extreme Beskid Team Rajcza za duże zaangażowanie w przygotowaniu trasy, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Złatnej za przyrządzenie smacznych posiłków, strażakom w Złatnej i firmie medycznej Fantom OFF Road za zabezpieczenie imprezy oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Ujsołach za koordynację tego wydarzenia.

Wyniki zawodów Skuter Cross 2015 dostępne są na stronie: http://skutercross.com.pl/wyniki-2015/