AMA Supercross 2015: Runda 13 – St.Louis - Motogen.pl

Main Event SX450

Zespół fabryczny KTMa znów świeci wielki sukces. Po raz kolejny Ryan Dungey jest najszybszym zawodnikiem w stawce! Dzięki błyskawicznemu opuszczeniu bramek startowych zawodnikowi KTMa udało się wskoczyć na pozycję lidera. Mając przed sobą czysty tor, pewnie dowiózł pierwsze miejsce aż do mety. Wszystko wskazuje na to, że Dungey zmierza prosto po kolejny tytuł Mistrza supercrossu!

Mimo że w stawce brakuje Kena Roczena i Treya Canarda, nie można powiedzieć, że wyścigi nie są emocjonujące. Walka o pozostałe pozycje była bardzo zacięta. Eli Tomac dał popis swoich  umiejętności, gdy po nie najlepszym starcie przebijał się z dalszych pozycji. Młody zawodnik teamu Hondy dzięki uporowi i płynnej jeździe na mecie zameldował się na drugiej pozycji.

Andrew Short rozbija motocykl po zdobyciu holeshota:

Niesławny numer trzynasty rundy w St. Louis przyniósł pecha Andrew Shortowi, który tuż po zdobyciu holeshota uderzył w bloki wyznaczające linię toru i katapultował się z kanapy motocykla. Upadek wyeliminował Shorta z dalszej rywalizacji, na szczęści, zawodnik nie doznał żadnej kontuzji.

W klasyfikacji generalnej Ryan Dungey powiększa swoją przewagę punktową nad drugim Eli Tomaciem. Obecnie różnica ta wynosi 80 punktów. Na trzeciej pozycji wciąż jest kontuzjowany Trey Canard. Pewne jest jednak, że swoją pozycję straci na rzecz Cole Seely lub Chada Reeda.

Wideo podsumowanie Main Event SX450:

Pozycja

#

Zawodnik

Motocykl

1

5

Ryan Dungey

KTM 450 SX-F Factory Edit

2

3

Eli Tomac

Honda CRF 450

3

21

Jason Anderson

Husqvarna FC450

4

14

Cole Seely

Honda CRF 450

5

23

Weston Peick

Yamaha YZ450F

Wyniki rundy w St.Louis- klasa SX450

Klasyfikacja generalna- klasa SX450

Main Event SX250

Mniejsza pojemność nie oznacza słabszych emocji podczas wyścigu. Zawodnicy dali z siebie 110%, rywalizując o jak najlepsze pozycje!

Jako pierwszy na mecie po 15 okrążeniach zameldował się Marvin Musquin. Nie przyszło mu to jednak łatwo. Jeremy Martin walczył bardzo zawzięcie, jednak to młody Francuz- Musquin okazał się szybszy. Broniący tytułu mistrza SX250 East- Justin Bogle nie powtórzył sukcesu z ubiegłego tygodnia i na metę dotarł dopiero na 4 pozycji.

Zawodnicy ze wschodu mogą teraz nieco odpocząć, ponieważ zmagania AMA Supercrossu wracają na zachodnie wybrzeże. Przez dwie kolejne rundy rywalizować będą zawodnicy z klasyfikacji SX250 West.

Wideopodsumowanie Main Event SX250:

 

Pozycja

#

Zawodnik

Motocykl

1

25

Marvin Musquin

KTM 250 SX-F

2

6

Jeremy Martin

Yamaha YZ250F

3

37

Joey Savatgy

Kawasaki KX 250F

4

1

Justin Bogle

Honda CRF 250

5

62

Anthony Rodriguez

Yamaha YZ250F

Wyniki rundy w  St.Louis -klasa SX250

Klasyfikacja generalna- klasa SX250

Pełna wideo relacja całego wieczoru Supercross:


2015 Monster Energy Supercross Round 13 St… przez cbmracing

W przyszłym tygodniu (11.04.2015) zmagania AMA Supercross przenoszą się na Zachodnie Wybrzeże do Houston . Nie przegapcie tej emocjonującej rywalizacji i śledźcie wyniki wraz z Motogenem!