AMA Supercross 2015: Runda 10 – Daytona - Motogen.pl

Main Event SX450

Ken Roczen po nieudanym występie podczas poprzedniej rundy w Atlancie bardzo chciał poprawić swoją pozycje w klasyfikacji generalnej. Niestety jadący na 110% Niemiec zaliczył upadek już podczas treningów i doznał kontuzji kostki. Ból uniemożliwił Roczenowi udział w wyścigu finałowym. Mamy nadzieje, że Ken wróci do formy i już w przyszłym tygodniu przełamie złą passę, która towarzyszy mu od kilku rund.

Ryan Dungey po raz kolejny triumfował i wygrał wyścig klasy SX 450. Tym razem nie przyszło to Ryanowi łatwo, gdyż dopiero na 8 okrążeniu udało mu się wyprzedzić Andrew Shorta, który zdobył podczas startu holeshota.

Wyścigu w Daytonie z pewnością dobrze nie będzie wspominał Mike Alessi. Mimo bardzo dobrego startu i szybkiego tempa Alessi popełnił drobny błąd, który okazał się bardzo poważny w skutkach. Mike na 7 okrążeniu zaliczył porządny upadek i dopiero po interwencji służb medycznych udało mu się opuścić tor. Zawodnik, mimo że został zwieziony z trasy wyścigu, to uniósł kciuk w górę na znak, że nie jest z nim tak źle, jak by wydawać się mogło. Mam nadzieje, że Alessi nie doznał żadnego poważnego urazu i zobaczymy go już na następnej rundzie SX.

Wypadek Mike Alessi podczas finałowego wyścigu:

Klasyfikacja sezonu została zdominowana przez Ryana Dungy, który posiada 224 punkty. Na drugiej pozycji niezmiennie znajduje się Trey Canard ze stratą 40 punktów do lidera. Natomiast na trzecie miejsce wskoczył Eli Tomac (159pkt.), spychając niepunktującego podczas tej rundy Roczena.

Main Event SX250

Marvin Musquin zaliczył kolejny świetny występ. Prowadząc od startu aż do mety, nie dał rywalom żadnych szans. Jest to już trzecie zwycięstwo Francuza w tym sezonie i wszystko wskazuje na to, że nieostatnie. Przesiadka z wyścigów motocrossowych na supercrossowe tory wyszła Musquinowi na dobre. Młody zawodnik świetnie sprawdza się w tej amerykańskiej, spektakularnej dyscyplinie sportowej.

Na półmetku sezonu klasy SX 250 East Marvin Musquin zajmuje pozycję lidera z wynikiem 97 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się Jeremy Martin z liczbą 85 punktów. Trzecia lokata należy do ubiegłorocznego mistrza tej klasy- Justina Bogle (84 pkt).