Jak twierdzi Cycle World, zarząd marki MV Agusta zdecydował się starać o ogłoszenie bankructwa żeby zachować resztki udziałów marki. Więcej światła rzucają na sprawę włoskie media. MV Agusta ma 90 dni na przedstawienie planu restrukturyzacji i spłacania wierzytelności. Podobno niektórzy wierzyciele wstrzymali dostawy materiałów i części potrzebnych do produkcji motocykli MV Agusta nie godząc się na dalsze odraczanie płatności.

MV Agusta ma 40 milionów euro długów. Jeżeli bankructwo zostanie ogłoszone, to Mercedes będzie miał szansę na przejęcie pakietu większościowego. Co ciekawe, nawet włoskie sądy twierdzą, że markę należy chronić jako część dziedzictwa narodowego, choć nie wiadomo, jak ta ochrona miałaby wyglądać. Pojawiły się również plotki, że część udziałów miałaby wykupić rodzina Bonomi, która ma udziały w markach Aston Martin i Audi.

W dniu 8 kwietnia zarząd MV Agusta ma uzgodnić nową strategię korporacyjną.

 

AKTUALIZACJA – 24.03 11:45

Dostaliśmy wiadomość od polskiego importera:

“Produkcja oraz dostawy motocykli odbywają się na bieżąco. Zamówienia zebrane przez fabrykę tylko w tym roku pozwalają prognozować 42% przyrost sprzedaży w porównaniu do zeszłego roku.

 

Jednocześnie inwestycje w Badania i Rozwój (między innymi nowa seria motocykli oparta na nowym silniku 1000 ccm) sięgają 15% obrotu firmy. To najwięcej w sektorze motocyklowym.

Producent zapewnia wszystkich obecnych jak i potencjalnych Klientów, że ciągłość produkcji jak i obsługi motocykli MV Agusta jest niezagrożona.”

Więcej o motocyklach MV Agusta Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Biznes, Ciekawostki
MV Agusta zapowiada restrukturyzację. Co zrobi Mercedes?

Producent motocykli MV Agusta potwierdził niedawne doniesienia, że pomimo inwestycji ze strony Mercedesa potrzebuje większej ilości gotówki. Jak zamierza zdobyć...

Zamknij