[AKTUALIZACJA] FMX już dzisiaj w Rzymie - Motogen.pl

Wielki powrót największej serii zawodów Red Bull X-Fighters do wiecznego miasta! Już dzisiaj najlepsi zawodnicy freestyle motocrossu pojawią się w Rzymie, gdzie zaprezentują swe umiejętności tocząc bitwę o zwycięstwo na trzecim w tym sezonie przystanku. Zawody odbędą się na imponującym Stadio Olimpico. Zawodnikom kibicować będzie ponad 50.000 fanów FMX.

 

Broniący tytułu mistrza Nate Adams uznawany jest za faworyta rywalizacji, która będzie miała miejsce na wypełnionym po brzegi stadionie sportowym. W zeszłym miesiącu, podczas drugiego przystanku serii w Brazylii, Adams na swej Hondzie CR450F sięgnął po zwycięstwo na oczach 100.000 fanów. Teraz Amerykanin będzie musiał zmierzyć się między innymi z Danym Torresem. Hiszpan, który triumfował na inauguracyjnym przystanku sezonu w Dubaju, wraca do gry po wyleczeniu kontuzji, która wykluczyła go z rywalizacji w Brazylii. Nadchodzący odcinek to doskonała okazja do zamieszania w tabeli klasyfikacji generalnej. Doskonałym gruntem pod tego typu rozgrywki będzie rzymski stadion, na którym w 1960 roku odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Obecnie arena jest używana przez lokalną społeczność do rozstrzygania lokalnych dylematów między fanami dwóch drużyn piłkarskich – AS Roma i Lazio.

 

„Niełatwo będzie dogonić czołówkę klasyfikacji generalnej” – powiedział powracający do rywalizacji Torres. „Nie tracę nadziei i będę zawzięcie walczył do samego końca”. Po dwóch z sześciu eventów różnice punktowe na szczycie stawki są naprawdę niewielkie. Adams prowadzi w klasyfikacji generalnej z ilością 165 punktów. O 20 punktów mniej ma uplasowany na drugiej pozycji Andre Villa. Zaraz po nim dotychczasowe podium zamyka Robbie Maddison z sumą 110 punktów.

 

Już po raz drugi w historii Red Bull X-Fighters zawodnicy będą rywalizować w Rzymie. W 2010 roku zawody zorganizowane na Stadio Flaminio wygrał Dany Torres. Nate Adams zajął wówczas trzecie miejsce i zdobył tytuł Mistrza Serii.

 

„Wciąż pamiętam wspaniałą atmosferę panującą w tym miejscu” – powiedział Adams. „Pojawiło się 25 tysięcy fanów i reakcja tłumu była ogromna!”. W 2011 roku planowana jest trzykrotnie większa ilość widzów. Stadio Olimpico, na którym w 1990 roku odbywały się mecze piłkarskiego Pucharu Świata, pomieścić może ponad 50 tysięcy osób.

 

W sezonie 2011 freestyle’owe silniki zaryczą podczas sześciu eventów na czterech różnych kontynentach. Riderzy wzbili się już w powietrze na tle Jumeirah Beach Residence w Dubaju (ZEA) oraz w brazylijskiej stolicy Brasilii. Z Rzymu seria uda się do Hiszpanii, a następnie zawodnicy zmierzą się w Polsce. 6 sierpnia na Stadionie Miejskim w Poznaniu rozegra się drugi w historii przystanek Red Bull X-Fighters w Polsce. Finałowe starcie fani freestyle motocross będą mogli zobaczyć 17 września w Sydney.

 

Transmisję na żywo z Red Bull X-Fighters w Rzymie można oglądać na antenie Orange Sport TV.

 

Klasyfikacja generalna Światowej Serii (po 2 z 6 eventów):
1.Nate Adams (USA) 165 punktów
2.Andre Villa (NOR) 145 punktów
3.Robbie Maddison (AUS) 110 punktów
4.Dany Torres (ESP) 100 punktów
5.Levi Sherwood (NZL) 100 punktów

 

Lista startowa Red Bull X-Fighters w Rzymie:
Nate Adams (USA)
Adam Jones (USA)
Robbie Maddison (AUS)
Andre Villa (NOR)
Dany Torres (ESP)
Eigo Sato (JAP)
Blake Williams (AUS)
Clinton Moore (AUS)
Josh Sheehan (AUS)
Javier Villegas (CHL)
Massimo Bianconcini (ITA)
Petr Pilat (CZE)

 

AKTUALIZACJA: Przed Wami wyniki kolejnego eventu z serii RBXF:

 

1. Nate Adams (USA)
2. Andre Villa (NOR)
3. Josh Sheehan (AUS)
4. Blake Williams (AUS)
5. Dany Torres (ESP)
6. Eigo Sato (JAP)
7. Adam Jones (USA)
8. Robbie Maddison (AUS)
9. Javier Villegas (CHL)
10. Maikel Melero (ESP)
11. Massimo Bianconchini (ITA)
12. Clinton Moore (AUS)