Akcesoryjna kierownica przydaje się nie tylko podczas tuningu lub przebudowy motocykla. To element, który ma ogromne znaczenie dla prowadzenia pojazdu, dlatego warto poświęcić trochę czasu na odpowiednie dobranie kierownicy do własnych preferencji.

W motocyklach sportowych często stosuje się tak zwane clip-ony, czyli dwa fragmenty kierownicy mocowane do lag. Ten element także można dobrać do własnej anatomii tak, by osiągnąć optymalną pozycję podczas jazdy. W ofercie TRW-Lucas znajdują się cztery typy kierownic clip-on: Relax Bar i Comfort, przeznaczone do motocykli sportowo-turystycznych, Racing do maszyn wyścigowych i Custom do cafe-racerów i innych unikalnych konstrukcji.

Kierownice występują w wersjach dla różnych średnic lag, co pozwala dopasować je do niemal każdego motocykla. Oferują różne wysokości, dzięki czemu możesz precyzyjnie ustawić je pod własne potrzeby. To nie zawsze udaje się z fabrycznymi zestawami.

TRW-Lucas oferuje także kierownice aluminiowe do motocykli miejskich, enduro, turystyków i supersportów. W ofercie kierownic aluminiowych znajdziemy modele Superbike w kilku kolorach i trzech średnicach: Ø 22, 28 i 28,6 mm. Wersja kierownicy Ø 22 mm występuje aż w sześciu kolorach, wersja kierownicy Ø 28 mm w dwóch wysokościach. Wszystkie posiadają certyfikat TUV.

TRW-Lucas posiada także szerokie i niskie kierownice do streetfighterów. Dzięki bardziej agresywnej pozycji dają one lepszą kontrolę nad motocyklem, dlatego takie właśnie kierownice często wybierają stunterzy. Występują one w trzech popularnych kolorach, jest też wersja Ø 28,6 mm. Dodatkowo wśród kierownic aluminiowych znajdziemy kierownice off-roadowe, wyposażone w usztywniającą poprzeczkę.

Wymianę fabrycznej kierownicy warto rozważyć także w motocyklu turystycznym. Tutaj również TRW-Lucas przychodzi z pomocą – stalowe kierownice występują w dwóch grubościach: Ø 22 i 25,4 mm (1 cal), trzech kolorach i, w przypadku kierownic calowych, także w wielu kształtach.

Prosta czynność wymiany kierownicy może nadać twojemu motocyklowi zupełnie inny, ciekawszy charakter, poprawić ergonomię oraz zapewnić ci lepszą kontrolę nad nim.

Więcej w Akcesoria, Porady, Warsztat
Szkody wyrządzone przez pasażera obciążają OC kierowcy

Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu wydał ważny wyrok, dotyczący odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez pasażera pojazdu nie będącego w ruchu....

Zamknij