2023 Honda Transalp 750 - przyłapana na zdjęciach! Czego się spodziewać? - Motogen.pl

Plotki o nowym Transalpie 750 najwyraźniej właśnie się potwierdziły – zupełnym przypadkiem…

źródło: Actumoto.ch
foto: Jean-Baptiste Rozain (@madpik_photographie)

Honda już od dłuższego czasu zapowiada nowego Horneta 750 z rzędowym silnikiem dwucylindrowym. Od dawna też pojawiają się plotki o nowym motocyklu adventure tej klasy, o Transalpie XL750. Aż tu nagle redakcja motocyklowego portalu Actumoto.ch wraca z rajdu przez Alpy i na drodze często używanej do sesji zdjęciowych, zauważa motocykl jeżdżący w górę i w dół. Ciężko było odgadnąć model, ale ewidentnie odbywała się tam sesja zdjęciowa. A więc fotograf redakcji Actumoto, pan Jean-Baptiste Rozain (@madpik_photographie) zrobił parę zdjęć.

Po zbliżeniu okazało się, że ekipa spotkała nowiutką Hondę Transalp 750. Bez jakikolwiek kamuflaży, z logotypem wyraźnie widocznym na zbiorniku.

Wygląda na to, że premiera XL750 Transalp 2023 odbędzie się jeszcze w tym roku przy okazji targów EICMA lub Tokyo Motor Show, a w Alpach wykonywana była sesja zdjęciowa do materiałów prasowych.

Co można zauważyć? Że Transalp 2023 będzie pełnoprawnym motocyklem offroadowym, z łatwością konkurującym z Tenerą 700, Tuaregiem 660 i pozostałymi reprezentantami tej kategorii. Do dyspozycji będą koła szprychowe, które wyglądają na rozmiary 21″ z przodu i 19″ z tyłu. Nie zabrakło solidnej płyty pod silnikiem, sporej owiewki oraz handguardów. Wydech poprowadzono nisko, tylna sekcja jest smukła i nie zdziwimy się, jeżeli są tam zintegrowane uchwyty na kufry.

Ktoś się nie może doczekać powrotu Transalpa? Wypatrujcie nowinek od Hondy!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany