Motocykle SM to perfekcyjne narzędzie do szlifowania techniki jazdy i do… dobrej zabawy.

Brandon Paasch w 2018 roku zdominował puchar KTM RC w ramach mistrzostw MotoAmerica. W 2019 roku jako pierwszy Amerykanin zwyciężył w klasie Moto3 rozgrywanej przy serii British Superbike.

Teraz Brandon ma 18 lat i na sezon 2020 będzie ścigał się w Brytyjskich Mistrzostwach GP2. Jest to odbicie światowej klasy Moto2, ścigają się tam prototypy z silnikami 600/675.

Celebrując nowy kontrakt, Paasch nagrał krótki klip promocyjny ze swojego treningu na supermoto. Chyba każdy wie, jak prototypowe sześćsetki uwielbiają jeździć slajdami – mało jest więc lepszych sposobów na podnoszenie swoich umiejętności, niż supermoto.

Po prostu patrzcie.

A teraz replay. I jeszcze raz. Dobry jest, co nie? Zwróćcie uwagę na jego technikę jazdy.

Slajdy są widowiskowe, ale i praktyczne – ciągnięte są głęboko w zakręt, aby służyły rzeczywiście do obrócenia i ustawienia motocykla do wyjścia.

Wheelie na zmianie kierunku? Oczywiście z odpowiednią pracą ciała!

Mała utrata przyczepności przy złożeniu w lewo w 0:30? Bez problemu, bo Brandon natychmiastowo zareagował przeniesieniem własnej masy do wewnątrz, aby motocykl „podnieść” spod siebie i wrócić do trakcji.

Slajdy w złożeniu na łokciu? Perfekcyjna kontrola gazu? Piękna praca ciałem na wyjściu przy dodaniu gazu? Ten klip ma zaledwie minutę, ale jest złotem.