Hugo Millán zapowiadał się na jednego z najlepszych zawodników motocyklowych młodego pokolenia. Pechowy wypadek na torze Aragon przedwcześnie zakończył jego karierę

W niedzielę organizatorzy hiszpańskiej serii wyścigowej FIM CEV Repsol ze smutkiem poinformowali o śmierci 14-letniego zawodnika. Odszedł Hugo Millán.

Do wypadło doszło podczas pierwszego wyścigu serii European Talent Cup podczas rundy na torze MotorLand Aragon. W piątym zakręcie zdarzył się karambol z kilkoma zawodnikami. Hugo zaliczył highside, wylądował na torze. Nie zdążył zejść z linii wyścigowej, gdy motocykl zawodnika jadącego kilka pozycji dalej uderzył w maszynę Hugo, która następnie uderzyła w hiszpańskiego zawodnika. Nie ma wątpliwości, że był to incydent wyścigowy, wyjątkowo pechowy. Wyścig od razu zatrzymano czerwoną flagą, a na miejscu natychmiast pojawili się ratownicy.

Hugo przetransportowany został do Centrum Medycznego na torze. Pomimo ogromnych wysiłków lekarzy, Centrum Medyczne poinformowało, że Hugo Millán zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Zawodnikiem, który pechowo uderzył w motocykl Hugo Millana, niestety okazał się Oleg Pawelec, podopieczny ekipy Wójcik Racing Team. W sytuacji na torze Oleg już nie miał szans na reakcję. Polak wyszedł z wypadku bez znaczących obrażeń, choć jest to dla niego wyjątkowo trudna sytuacja. Zespół napisał w oficjalnym komunikacie:

“Wyjeżdżając z łuku Oleg nie miał szans by widzieć co dzieje się na zewnętrznej i ominąć leżący na torze motocykl, tym bardziej że przed nim jechali inni zawodnicy. Motocykl Olega uderzył w maszynę Hugo, która następnie uderzyła w hiszpańskiego zawodnika.

Olegowi nic się nie stało i choć naprawdę nie był w stanie nic zrobić aby uniknąć zderzenia, to dla niego i dla nas bardzo trudne chwile.”

Millán był jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników. W wysoce konkurencyjnej kategorii European Talent Cup ściga się od 2019 roku, a w aktualnym sezonie zgarnął już kilka zwycięstw i pole position. Regularnie jeździł w czołówce stawki. W tym roku Hugo skończyłby 15 lat…

Redakcja Motogen.pl, tak samo jak zespół Wójcik Racing Team dołącza się do szczerych wyrazów współczucia dla rodziny, najbliższych i wszystkich znajomych Hugo z toru. Przesyłamy także wyrazy wparcia dla Olega.

Przekazujemy także prośbę od najbliższych Olega, aby uszanować te trudne chwile oraz powstrzymać się od komentarzy i wiadomości.

Hugo Millán
Hugo Millán

Więcej w Sport
6-krotny Mistrz Świata może jeździć motocyklem: zdał prawko!

Jonathan Rea to jeden z najszybszych i najlepszych motocyklistów na świecie... I dopiero od kilku dni może legalnie wyjechać motocyklem...

Zamknij