Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Rajdy motocyklowe Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Rajdy motocyklowe

Witamy serdecznie w serwisie Motogen w dziale zajmującym się rajdami motocyklowymi. Interesują Cię sporty motocyklowe, w tym właśnie rajdy? To świetnie, że tu jesteś. Na tej stronie zamieszczamy wszelkiego rodzaju wiadomości na temat rajdów Dakar, Abu Dhabi i innych. Znajduje się tutaj między innymi kalendarium z informacjami, kiedy odbywają się kolejne rajdy z udziałem motocykli i quadów, jak i obszerne relacje z wydarzeń minionych, wzbogacone licznymi zdjęciami, grafikami i filmami. Nie brakuje także opinii i recenzji ekspertów. Zapraszamy do regularnych odwiedzin naszego serwisu, który pomoże Ci być bieżąco z aktualnymi zapowiedziami i sprawi, że nie ominie Cię żadna informacja o imprezach motocyklowych.

16.01.2016

Dakar 2016: Toby Price i Marcos Patronelli sięgają po statuetki Beduinów

  RAJDY
Po przejechaniu ponad 9000 kilometrów zawodnicy Rajdu Dakar 2016 dotarli do mety. W klasie motocykli zwyciężył Toby Price, a w klasie quadów - Marcos Patronelli.

Dakar 2016, etap XII: Kuba Piątek zalicza wywrotkę przy 130 km/h

  RAJDY
Przed finałowym etapem Dakaru 2016 Kuba Piątek wskoczył do pierwszej dwudziestki klasyfikacji generalnej. W sobotę będzie bronił bardzo dobrej pozycji. Znów świetnie pojechał Kuba Przygoński, który awansował na szesnaste miejsce w generalce.

Dakar 2016: Rodrigues i Patronelli wygrywają ostatni długi etap

  RAJDY
W piątek zawodnicy ruszyli na trasę ostatniego długiego i trudnego etapu. Do pokonania mieli odcinek specjalny o długości 481 kilometrów oraz drogi dojazdowe o łącznej długości 931 kilometrów. Wszystko mogło się jeszcze zmienić.

15.01.2016

Dakar 2016, etap Xi: Piątek kończy bez hamulca, a Goncalves odpada po wypadku, świetny Przygoński

  RAJDY
Bardzo dobra jazda Kuby Przygońskiego dała mu najlepsze miejsce etapowe na tegorocznym Dakarze – dwunaste. Mimo, że odcinek był dla niego bardzo wyczerpujący, zawodnik ORLEN Team może być z siebie zadowolony. Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem oraz Adam Małysz wciąż pną się w górę w klasyfikacji, zaś Kuba Piątek walczy o pierwszą dwudziestkę w generalce.

Dakar 2016: Meo i Patronelli najszybsi w drodze do San Juan

  RAJDY
W czwartek zawodnicy wyruszyli do San Juan, a po drodze musieli pokonać odcinek specjalny o długości 431 kilometrów. Najszybsi byli Antoine Meo i Alejandro Patronelli.

14.01.2016

Dakar 2016: Nowa gwiazda ORLEN TEAM zbliża się do mety Rajdu Dakar!

  RAJDY
Pokonał tysiące kilometrów, podbił serca argentyńskich fanów, jako jedyny przejechał odwołany etap i triumfował w klasyfikacji generalnej. Wszystko po to, żeby uchwycić w kadrze ducha sportowej rywalizacji.

Dakar 2016, etap X: Życiówka Piątka i Depresa, Sainz się wycofał

  RAJDY
Kuba Piątek przejechał bardzo dobrze X etap rajdu Dakar z Belen do La Rioji i zajął 16. miejsce. Pod wielkim wrażeniem jego jazdy byli Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Duet byłych motocyklistów ORLEN Team świetnie zaczął odcinek specjalny i choć finalnie wypadli z pierwszej dziesiątki, mogą być z siebie zadowoleni. Gorszy dzień zaliczyli Kuba Przygoński i Adam Małysz, ale są na mecie i szykują się do dalszej walki.

Dakar 2016: Svitko i Baragwanath wygrywają X etap. Polacy przyspieszają

  RAJDY
Dziesiąty etap Rajdu Dakar 2016 został rozegrany zgodnie z planem. Zawodnicy wyruszyli w trasę do La Rioja i mieli do pokonania odcinek specjalny o długości 278 kilometrów. Został on skrócony o 30 kilometrów. Wygrali Stefan Svitko i Brian Baragwanath.

13.01.2016

Dakar 2016, etap IX: piekielny upał i walka z wydmami

  RAJDY
Wszechobecny piasek i piekielnie wysokie temperatury – zawodnicy ORLEN Team mają za sobą wyjątkowo ciężki dzień na Dakarze. Wszyscy jednak pokonali trudy dziewiątego odcinka i w komplecie stawili się na mecie.

12.01.2016

Dakar 2016: IX etap przerwany - wygrali go Price i Copetti

  RAJDY
We wtorek zawodnicy mieli do pokonania pętlę o długości 285 kilometrów. Odcinek specjalny został jednak skrócony. Tym razem nie zawinił deszcz, ale upały.

Dakar 2016, etap VIII: wypadek Gonçalvesa, Loeb rolował (wideo)

  RAJDY
Bardzo dobre tempo utrzymują Kuba Przygoński i Andriej Rudnitski. Dziś załoga ORLEN Team trasę przejechała praktycznie bezbłędnie i zameldowała się na mecie z trzynastym czasem. Mimo problemów technicznych Marek Dąbrowski i Jacek Czachor trzymają dobre tempo, zaś Adam Małysz i Xavier Panseri pną się z powrotem w klasyfikacji. W generalce awansował też Kuba Piątek.

11.01.2016

Dakar 2016: Price i Patronelli najszybsi w VIII etapie, KTM przejmuje prowadzenie

  RAJDY
Po niedzielnej przerwie zawodnicy powrócili w poniedziałek na trasę Rajdu Dakar 2016. Na drodze z Salty do Belen czekał na nich odcinek specjalny o długości 394 kilometrów. Najszybsi byli Toby Price i bracia Patronelli.

10.01.2016

Dakar 2016, rest day: Małysz bliski utraty przytomności

  RAJDY
Słowa „Dakar” i „odpoczynek” raczej nie idą w parze, ale jeden dzień rajdu zawsze jest wolny od ścigania. Wprawdzie dla mechaników to czas wytężonej pracy, ale zawodnicy w końcu mogą trochę odpocząć. Należy się to przede wszystkim załodze ORLEN Team: Adamowi Małyszowi i Xavierowi Panseriemu, którzy całą noc walczyli o ukończenie etapu.

Dakar 2016, etap VII: Piątek utopił motocykl w rzece, Małysz holowany do mety

  RAJDY
Awaria zatrzymała Adama Małysza i Xaviera Panseriego na siódmym etapie Dakaru, ale załoga próbuje dojechać do mety. Najszybsi z Polaków dziś Marek Dąbrowski i Jacek Czachor – załoga ORLEN Team dojechała do mety na 17 miejscu. Kuba Piątek znów w walce z żywiołem – rzeka porwała jego motocykl i omal nie strąciła do wodospadu.

09.01.2016

Dakar 2016: Meo i Bonetto wygrywają burzowy VII etap

  RAJDY
Trasa siódmego etapu wiodła do Salty, gdzie na zawodników czeka zasłużony odpoczynek. Wcześniej musieli oni pokonać odcinek specjalny o długości 353 kilometrów. Dodatkowym utrudnieniem okazały się szalejące burze.

Dakar 2016, etap VI: Życiówka Piątka, Małysz myśli o wycofaniu się

  RAJDY
Kuba Piątek zajął 23. miejsce na szóstym odcinku specjalnym, co jest jego najlepszym dotychczasowym osiągnięciem w Dakarze. Dobre tempo trzymają także załogi samochodowe, w komplecie plasując się dziś w pierwszej dwudziestce. Najszybszy znów był Kuba Przygoński, który zajął szesnaste miejsce.

08.01.2016

Dakar 2016: Price i Patronelli najszybsi na trasie VI etapu

  RAJDY
W piątek zawodnicy wyruszyli na pętlę z odcinkiem specjalnym o długości 542 kilometrów. Trzecie zwycięstwo w tym roku przypieczętował Toby Price. Z rajdu wycofał się Ignacio Casale, który złamał obojczyk.

Rajd Dakar 2016, etap V: Pech Sonika, dobre tempo reszty ORLEN Team

  RAJDY
Rafał Sonik musiał się zatrzymać na 120 km przed końcem OS-u, gdzie wybuchł silnik w jego quadzie. Po wczorajszej awarii w dobrym stylu wrócili Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Wysokie tempo utrzymuje Kuba Przygoński, obecnie najszybszy Polak na tegorocznym Dakarze. Za nim jest Adam Małysz, który dziś zmagał się z chorobą wysokościową. Kuba Piątek po dobrze przejechanym odcinku, musiał czekać na biwaku na swojego campera, który uległ awarii.

Dakar 2016: Rafał Sonik kończy Dakar, ale jedzie dalej... drogami dojazdowymi

  RAJDY
Rafał Sonik nie obroni wywalczonej w zeszłym roku statuetki Beduina. W czwartek na etapie z Jujuy do Uyuni w Boliwii eksplodował jego silnik. Polak długo czekał na pomoc, któregoś z zawodników, ale nikt nie zdecydował się na holowanie przez 120 km odcinka specjalnego. Musiał dotrzeć biwak z pomocą lokalnego transportu i tym samym pożegnał się z nadzieją na ukończenie tegorocznego Rajdu Dakar.

07.01.2016

Dakar 2016: Price i Hernandez górą w piątym etapie. Czołówka quadowców zdziesiątkowana

  RAJDY
Za nami piąty etap Rajdu Dakar 2016. Trasa prowadziła z Jujuy do Uyuni, a noc wcześniej zawodnicy na biwaku nie mogli korzystać z pomocy mechaników. Dla niektórych okazało się to decydujące podczas liczącego 327 kilometrów piątego odcinka specjalnego.

archiwum

1    1  2  3 
...
12   16

Opublikuj własne

Podziel się

Sonda

wypowiedz się

Promowane trasy

Brak tras
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści