Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Rajdy motocyklowe Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Rajdy motocyklowe

Witamy serdecznie w serwisie Motogen w dziale zajmującym się rajdami motocyklowymi. Interesują Cię sporty motocyklowe, w tym właśnie rajdy? To świetnie, że tu jesteś. Na tej stronie zamieszczamy wszelkiego rodzaju wiadomości na temat rajdów Dakar, Abu Dhabi i innych. Znajduje się tutaj między innymi kalendarium z informacjami, kiedy odbywają się kolejne rajdy z udziałem motocykli i quadów, jak i obszerne relacje z wydarzeń minionych, wzbogacone licznymi zdjęciami, grafikami i filmami. Nie brakuje także opinii i recenzji ekspertów. Zapraszamy do regularnych odwiedzin naszego serwisu, który pomoże Ci być bieżąco z aktualnymi zapowiedziami i sprawi, że nie ominie Cię żadna informacja o imprezach motocyklowych.

05.04.2016

Piękno pustyni, Sonik dąży do perfekcji na Abu Dhabi Desert Challenge 2016

  RAJDY
- To był jeden z tych dni, kiedy pustynia pokazała nam swoje najpiękniejsze oblicze. Wszystkie możliwe kolory piasku i surfowanie po wydmach. Do tego wreszcie wyszło słońce, którego brakowało w ostatnich dniach, więc w połączeniu z wynikiem można śmiało powiedzieć, że był to udany etap – komentował Rafał Sonik, mijając półmetek Abu Dhabi Desert Challenge na pozycji lidera.

Rafał Sonik liderem Abu Dhabi Desert Challenge 2016

  RAJDY
To był długi, skomplikowany odcinek specjalny, z sekcją nieregularnych, trudnych do pokonania wydm. Rafał Sonik mimo jednej groźnej sytuacji pokonał trasę bez większych przygód i utrzymał pozycję lidera, na którą wysunął się niespodziewanie po niedzielnej decyzji sędziów.

04.04.2016

Sonik kontra Casale w Abu Dhabi Desert Challenge 2016

  RAJDY
Pierwszy etap Abu Dhabi Desert Challenge pokazał jasno, że rywalizacja w klasie quadów rozegra się pomiędzy dwoma wielkimi rywalami – Rafałem Sonikiem oraz Ignacio Casale. W niedzielę Chilijczyk był górą, ponieważ Polakowi kilka cennych minut zabrało usuwanie awarii. Musiał też bardzo uważać na paliwo, ponieważ jego Honda „piła” benzynę jak smok.

22.03.2016

Dakar 2017: Chile nie chce Dakaru, ponieważ rajd niszczy środowisko

  RAJDY
Do kolejnej edycji Rajdu Dakar pozostało jeszcze dużo czasu, ale władze Chile już poinformowały, że po raz kolejny kraj ten nie będzie uczestniczył w imprezie.

16.01.2016

Dakar 2016: Toby Price i Marcos Patronelli sięgają po statuetki Beduinów

  RAJDY
Po przejechaniu ponad 9000 kilometrów zawodnicy Rajdu Dakar 2016 dotarli do mety. W klasie motocykli zwyciężył Toby Price, a w klasie quadów - Marcos Patronelli.

Dakar 2016, etap XII: Kuba Piątek zalicza wywrotkę przy 130 km/h

  RAJDY
Przed finałowym etapem Dakaru 2016 Kuba Piątek wskoczył do pierwszej dwudziestki klasyfikacji generalnej. W sobotę będzie bronił bardzo dobrej pozycji. Znów świetnie pojechał Kuba Przygoński, który awansował na szesnaste miejsce w generalce.

Dakar 2016: Rodrigues i Patronelli wygrywają ostatni długi etap

  RAJDY
W piątek zawodnicy ruszyli na trasę ostatniego długiego i trudnego etapu. Do pokonania mieli odcinek specjalny o długości 481 kilometrów oraz drogi dojazdowe o łącznej długości 931 kilometrów. Wszystko mogło się jeszcze zmienić.

15.01.2016

Dakar 2016, etap Xi: Piątek kończy bez hamulca, a Goncalves odpada po wypadku, świetny Przygoński

  RAJDY
Bardzo dobra jazda Kuby Przygońskiego dała mu najlepsze miejsce etapowe na tegorocznym Dakarze – dwunaste. Mimo, że odcinek był dla niego bardzo wyczerpujący, zawodnik ORLEN Team może być z siebie zadowolony. Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem oraz Adam Małysz wciąż pną się w górę w klasyfikacji, zaś Kuba Piątek walczy o pierwszą dwudziestkę w generalce.

Dakar 2016: Meo i Patronelli najszybsi w drodze do San Juan

  RAJDY
W czwartek zawodnicy wyruszyli do San Juan, a po drodze musieli pokonać odcinek specjalny o długości 431 kilometrów. Najszybsi byli Antoine Meo i Alejandro Patronelli.

14.01.2016

Dakar 2016: Nowa gwiazda ORLEN TEAM zbliża się do mety Rajdu Dakar!

  RAJDY
Pokonał tysiące kilometrów, podbił serca argentyńskich fanów, jako jedyny przejechał odwołany etap i triumfował w klasyfikacji generalnej. Wszystko po to, żeby uchwycić w kadrze ducha sportowej rywalizacji.

Dakar 2016, etap X: Życiówka Piątka i Depresa, Sainz się wycofał

  RAJDY
Kuba Piątek przejechał bardzo dobrze X etap rajdu Dakar z Belen do La Rioji i zajął 16. miejsce. Pod wielkim wrażeniem jego jazdy byli Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Duet byłych motocyklistów ORLEN Team świetnie zaczął odcinek specjalny i choć finalnie wypadli z pierwszej dziesiątki, mogą być z siebie zadowoleni. Gorszy dzień zaliczyli Kuba Przygoński i Adam Małysz, ale są na mecie i szykują się do dalszej walki.

Dakar 2016: Svitko i Baragwanath wygrywają X etap. Polacy przyspieszają

  RAJDY
Dziesiąty etap Rajdu Dakar 2016 został rozegrany zgodnie z planem. Zawodnicy wyruszyli w trasę do La Rioja i mieli do pokonania odcinek specjalny o długości 278 kilometrów. Został on skrócony o 30 kilometrów. Wygrali Stefan Svitko i Brian Baragwanath.

13.01.2016

Dakar 2016, etap IX: piekielny upał i walka z wydmami

  RAJDY
Wszechobecny piasek i piekielnie wysokie temperatury – zawodnicy ORLEN Team mają za sobą wyjątkowo ciężki dzień na Dakarze. Wszyscy jednak pokonali trudy dziewiątego odcinka i w komplecie stawili się na mecie.

12.01.2016

Dakar 2016: IX etap przerwany - wygrali go Price i Copetti

  RAJDY
We wtorek zawodnicy mieli do pokonania pętlę o długości 285 kilometrów. Odcinek specjalny został jednak skrócony. Tym razem nie zawinił deszcz, ale upały.

Dakar 2016, etap VIII: wypadek Gonçalvesa, Loeb rolował (wideo)

  RAJDY
Bardzo dobre tempo utrzymują Kuba Przygoński i Andriej Rudnitski. Dziś załoga ORLEN Team trasę przejechała praktycznie bezbłędnie i zameldowała się na mecie z trzynastym czasem. Mimo problemów technicznych Marek Dąbrowski i Jacek Czachor trzymają dobre tempo, zaś Adam Małysz i Xavier Panseri pną się z powrotem w klasyfikacji. W generalce awansował też Kuba Piątek.

11.01.2016

Dakar 2016: Price i Patronelli najszybsi w VIII etapie, KTM przejmuje prowadzenie

  RAJDY
Po niedzielnej przerwie zawodnicy powrócili w poniedziałek na trasę Rajdu Dakar 2016. Na drodze z Salty do Belen czekał na nich odcinek specjalny o długości 394 kilometrów. Najszybsi byli Toby Price i bracia Patronelli.

10.01.2016

Dakar 2016, rest day: Małysz bliski utraty przytomności

  RAJDY
Słowa „Dakar” i „odpoczynek” raczej nie idą w parze, ale jeden dzień rajdu zawsze jest wolny od ścigania. Wprawdzie dla mechaników to czas wytężonej pracy, ale zawodnicy w końcu mogą trochę odpocząć. Należy się to przede wszystkim załodze ORLEN Team: Adamowi Małyszowi i Xavierowi Panseriemu, którzy całą noc walczyli o ukończenie etapu.

Dakar 2016, etap VII: Piątek utopił motocykl w rzece, Małysz holowany do mety

  RAJDY
Awaria zatrzymała Adama Małysza i Xaviera Panseriego na siódmym etapie Dakaru, ale załoga próbuje dojechać do mety. Najszybsi z Polaków dziś Marek Dąbrowski i Jacek Czachor – załoga ORLEN Team dojechała do mety na 17 miejscu. Kuba Piątek znów w walce z żywiołem – rzeka porwała jego motocykl i omal nie strąciła do wodospadu.

09.01.2016

Dakar 2016: Meo i Bonetto wygrywają burzowy VII etap

  RAJDY
Trasa siódmego etapu wiodła do Salty, gdzie na zawodników czeka zasłużony odpoczynek. Wcześniej musieli oni pokonać odcinek specjalny o długości 353 kilometrów. Dodatkowym utrudnieniem okazały się szalejące burze.

Dakar 2016, etap VI: Życiówka Piątka, Małysz myśli o wycofaniu się

  RAJDY
Kuba Piątek zajął 23. miejsce na szóstym odcinku specjalnym, co jest jego najlepszym dotychczasowym osiągnięciem w Dakarze. Dobre tempo trzymają także załogi samochodowe, w komplecie plasując się dziś w pierwszej dwudziestce. Najszybszy znów był Kuba Przygoński, który zajął szesnaste miejsce.

archiwum

1    1  2  3 
...
12   16

Opublikuj własne

Podziel się

Sonda

wypowiedz się

Promowane trasy

Brak tras
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści