Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

FMX

Witamy serdecznie w serwisie Motogen w dziale zajmującym się zawodami FMX. Interesują Cię sporty motocyklowe, a zwłaszcza Freestyle Motocross? To doskonale, że tu jesteś. Właśnie na tej podstronie publikujemy wszelkiego rodzaju wiadomości na temat rywalizacji i pokazów FMX. Znajdziesz tutaj kalendarium z zapowiedziami kolejnych imprez z dziedziny Freestyle Motocross, jak i relacje z wydarzeń minionych, bogato ilustrowane profesjonalnymi zdjęciami, grafikami, a nawet filmami. Nie zabraknie także recenzji i opinii ekspertów. Zapraszamy więc do regularnych wizyt na naszych stronach, dzięki którym będziesz zawsze bieżąco z z wszystkimi interesującymi Cię imprezami motocyklowymi.

02.11.2015

NIEŚMIERTELNY MOORE WYGRYWA ŚWIATOWĄ SERIĘ RED BULL X-FIGHTERS 2015

FMX
Australijczyk Clinton Moore zdobył w piątek (30 października) w Abu Dhabi koronę mistrza Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2015, wygrywając finałowy przystanek fantastycznego sezonu. Było to jego trzecie zwycięstwo w 15. edycji najbardziej prestiżowej serii FMX świata, dzięki któremu w klasyfikacji generalnej wyprzedził Thomasa Pagès.

17.09.2014

Red Bull X-Fighters 2014 – Podsumowanie sezonu mocnych wrażeń

FMX
Red Bull X-Fighters to jedne z najbardziej wymagających i ekstremalnych zawodów Freestyle Motocrossu. To również jedna z najbardziej prestiżowych imprezach FMX na świecie, która w tym roku doczekała się już czternastej edycji. A co sprawiło, że tegoroczny sezon zapisze się w pamięci fanów na dłużej?

21.08.2014

Finał Red Bull X-Fighters 2014 w RPA

FMX
Finał Światowej Serii Red Bull X-Fighters zawita do Republiki Południowej Afryki. 23 sierpnia elita motocyklistów podejmie ostateczną rywalizację w legendarnym mieście Pretoria, by zaprezentować najlepszy Freestyle Motocross na świecie! Finał tegorocznego sezonu będzie jednocześnie 50 przystankiem w historii Red Bull X-Fighters!

21.07.2014

Red Bull X-Fighters 2014 - Monachium

FMX
W ten weekend odbyła się kolejna runda Red Bull X-Fighters w Monachium w Niemczech. Te zawody od samego początku zapowiadały się bardzo emocjonująco. Atmosferę podgrzewała nie tylko rywalizacja o punkty pomiędzy najlepszymi zawodnikami oraz ich niesamowite ewolucje wykonywane na motocyklach, ale też wyjątkowy tor.

16.07.2014

Pierwszy w historii pływający tor FMX

FMX
Rewolucyjni zawodnicy, pływający tor i porywająca akcja! Już w najbliższą sobotę 19 lipca w Monachium odbędzie się przedostatni przystanek Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Najlepsi na świecie zawodnicy freestyle motocross, zawalczą o koronę mistrza na wyjątkowym, pływającym torze zbudowanym na jeziorze w Parku Olimpijskim.

30.06.2014

Red Bull X-Fighters 2014: Tom Pages najlepszy w Hiszpani

FMX
Seria Red Bull X-Fighters zawitała do stolicy Hiszpanii. Na arenie Las Ventas stawili się najlepsi zawodnicy freestyle motocrossu z całego świata, aby przed całkowicie wypełnionymi trybunami pokazać swoje spektakularne umiejętności!

10.03.2014

Red Bull X-Fighters 2014: Inauguracja w Meksyku

1 FMX
Światowa Seria Red Bull X-Fighters 2014 wystartuje w wielkim stylu już 14 marca w Mexico City! Broniący tytułu mistrza Francuz Thomas Pagès zmierzy się z najlepszymi reprezentantami freestyle motocrossu na oczach 40-tysięcznej publiczności.

04.06.2013

Lokalny bohater zwycięzcą w kraju kwitnącej wiśni

FMX
Za nami kolejny przystanek światowej rywalizacji Red Bull X-Fighters! 1 czerwca impreza zawitała do Azji Wschodniej. Miejscowy bohater Taka Higashino wygrał pierwsze w karierze zawody Red Bull X-Fighters, krzyżując tym samym plany lidera Toma Pages. Japończyk pokonał Francuza w finale oglądanym przez 11-tysięczną publiczność oraz widzów telewizji na całym świecie. Był to czwarty z sześciu przystanków Red Bull X-Fighters 2013. Już za miesiąc zawodnicy spotkają się w Madrycie.

14.05.2013

Kanadyjskie zwycięstwo w USA

FMX
Sobotnia rywalizacja w ramach zawodów Red Bull X-Fighters została przerwana z powodu porywistych wiatrów wiejących w Glen Helen. Trudne warunki atmosferyczne nie przekreśliły jednak całkiem trzeciego przystanku Światowej Serii. Organizatorzy podjęli decyzję, o potraktowaniu wyników kwalifikacji jako finalnych. Australijczyk Rob Adelberg, wygrał poprzez wysokie noty, które uzyskał w kwalifikacjach. Francuz Tom Pages zajął drugie miejsce i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

10.05.2013

Red Bull X-Fighters - przystanek w Glen Helen

FMX
Światowa Seria Red Bull X-Fighters 2013 przenosi się z Dubaju do Glen Helen (USA). Będzie to trzeci z sześciu tegorocznych przystanków rywalizacji. W najbliższą sobotę (11 maja) rozegra się walka pomiędzy Danym Torresem, Thomasem Pages i Leviem Sherwoodem, liderami klasyfikacji generalnej. Amerykanin Todd Potter spróbuje obronić tytuł króla wzniesień - Glen Helen z 2012 roku.

15.04.2013

Dany Torres zdobywa Dubaj

FMX
Podczas piątkowej (12 kwietnia) rywalizacji w Dubaju Dany Torres najpierw pokonał prowadzącego w klasyfikacji generalnej Światowej Serii 2013 Thomasa Pages, a następnie broniącego tytułu mistrza Levi’a Sherwooda. Tym samym zdobył najwyższe miejsce na podium drugiego przystanku tegorocznych zawodów Red Bull X-Fighters i uplasował się na czele stawki w klasyfikacji generalnej.

12.04.2013

Red Bull X-Fighters w Dubaju

FMX
Światowa Seria Red Bull X-Fighters 2013 przenosi się do Dubaju, gdzie w piątek 12 kwietnia, odbędzie się drugi z sześciu tegorocznych przystanków. Na czele stawki uplasował się Tom Pages, który swoim zachwycającym marcowym występem w Mexico City udowodnił, że jest gotowy na tegoroczny sukces.

26.03.2013

Ekstremalne triki i tandem backflip – MŚ FMX porwały polską publiczność

FMX
Tor zbudowany z ponad dwóch tysięcy ton ziemi, dwunastu zawodników z sześciu krajów, reprezentantka Polski w Mistrzostwach Świata MX Joanna Miller, najmłodsi adepci motocrossu w wieku 4–6 lat, a na deser Iwona Guzowska kręcąca tandem backflipa z Petrem Pilatem. To wszystko wczoraj wieczorem zobaczyło osiem tysięcy widzów, którzy zdecydowali się przyjść na polską rundę Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs.

11.03.2013

Thomas Pages wygrywa meksykańskie Red Bull X-Fighters

FMX
Francuski zawodnik Tom Pages wygrał pierwszą w tym roku edycję imprezy Red Bull X-Fighters, która odbyła się w Mexico City.

28.02.2013

Eigo Sato nie żyje

FMX
Dzisiaj motocyklowy świat obiegła informacja o śmierci zawodnika FMX Eigo Sato.

24.12.2012

Night of the Jumps – ponownie w Polsce w 2013

FMX
Tak jak w tym roku, tak i w przyszłym jedni z najlepszych zawodników Night of the Jumps spotkają się w Gdańsku.

20.12.2012

Red Bull X-Fighters 2013 – znamy lokalizacje

ZE ŚWIATA FMX
Światowa seria Red Bull X-Fighters w sezonie 2013 poszerza swój zasięg o nowe, wyjątkowe lokalizacje – Azję i Afrykę. Oprócz tradycyjnych już przystanków w Dubaju, Madrycie czy USA najlepsi zawodnicy FMX będą również rywalizować w Osace (Japonia) i Pretorii (Afryka Południowa). Światowa trasa ponownie zahaczy o cudowny Meksyk, który po raz pierwszy gościł zawody w 2010 roku.

08.10.2012

Red Bull X-Fighters w Sydney

FMX
Krótki klip pokazujący najciekawsze momenty z zawodów FMX, które odbyły się w stolicy Australii. Poziom jazdy zawodników jest ciężki do skomentowania. Wideo udowadnia, że granice nie istnieją!

Levi Sherwood wygrywa Red Bull X-Fighters 2012

FMX
W sobotę 6 października w Sydney w Australii odbył się ostatni przystanek Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2012. Niekwestionowanym zwycięzcą został Levi Sherwood. W tegorocznej drodze po tytuł Nowozelandczyk zaliczył trzy zwycięstwa na trzech kontynentach. Jednak by pokonać Francuza Thomasa Pages w najbardziej wyrównanej walce w historii, która rozegrana została na Antypodach, musiał zaprezentować fantastyczny występ.