SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Cross Country Wpisy z roku 2017 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Cross Country

Witamy serdecznie w serwisie Motogen w dziale zajmującym się zawodami Cross Country w Polsce i za granicą. Interesują Cię sporty motocyklowe, a w szczególności Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski w wyścigach motocyklowych Cross Country? To świetnie, że do nas trafiłeś. Niniejsza strona zawiera wszelkiego rodzaju informacje na temat Cross Country. Proponujemy kalendarium, które poinformuje Cię, kiedy odbywają się kolejne zawody i mistrzostwa Cross Country, jak i obszerne relacje zawodów i pokazów Cross Country, wzbogacone licznymi zdjęciami i filmami. Zamieszczamy także opinie i recenzje ekspertów. Odwiedzaj regularnie nasz serwis i bądź na bieżąco z aktualnymi zapowiedziami, dzięki którym nie ominie Cię żadna ciekawa impreza motocyklowa.

26.10.2017

Arek Lindner stawia kropkę nad "i" w Baja Inter Cars

CROSS COUNTRY
Reprezentant teamu Kingsquad Lindner Bros wygrał siódmą i zarazem ostatnią tegoroczną rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja, pieczętując tym samym zwycięstwo całego sezonu.

11.10.2017

Świetna jazda ORLEN Team w rajdzie Maroka

Kuba Przygoński i Tom Colsoul z ORLEN Team do końca walczyli podczas finałowego etapu Morocco OiLibya Rally i po zaciętej rywalizacji z doświadczonym Nanim Romą zajęli czwarte miejsce, co zapewniło im tytuł wicemistrzowski w Pucharze Świata w rajdach terenowych. Najlepszy na rajdzie Maroka byłKatarczyk Nasser Al-Attiyah, a drugi – Francuz Sébastien Loeb. Wśród motocyklistów, dla których była to ostatnia rundaMistrzostw Świata FIM, wygrał Austriak Matthias Walkner. Zawodnik ORLEN Team Maciek Giemza ostatecznie zajął w rajdzie 16. pozycję, a dzięki doskonałej jeździe w całym sezonie wywalczył tytuł Mistrza Świata Cross Country w kategorii juniorów.

10.10.2017

Przygoński walczy o podium w rajdzie Maroka

Poniedziałkowe zmagania na Morocco OiLibya Rally ponownie zostały skrócone, a organizatorom udało się rozegrać tylko jeden odcinek specjalny po pustyni o długości 171 km. Po raz kolejny na wydmach najlepiej poradził sobie aktualny lider Pucharu Świata Katarczyk Nasser Al-Attiyah, który objął prowadzenie w rajdzie. Kuba Przygoński i Tom Colsoul z ORLEN Team odnotowali czwarty czas i wciąż walczą o podium w klasyfikacji generalnej. Maciek Giemza był dzisiaj 20., dzięki czemu utrzymał 13. pozycję wśród motocyklistów. We wtorek ostatni etap o długości 232 km.

09.10.2017

Rozważna jazda ORLEN Team podczas pustynnego etapu rajdu Maroka

Zaplanowany na niemal 600 kilometrów niedzielny etap rajdu Maroka został skrócony o prawie połowę z powodu opadów i wezbranych rzek. Pustynny fragment po wydmach najszybciej pokonał Katarczyk Al-Attiyah. Załoga ORLEN Team, Kuba Przygoński i Tom Colsoul, po rozważnej jeździe uzyskała ósmy czas. Podobną strategię wybrał Maciek Giemza, który oszczędzając swój motocykl był szesnasty, co dało mu ponowny awans w klasyfikacji generalnej. Zawodnicy spędzają noc na pustyni bez dostępu do mechaników i parku serwisowego, aby w poniedziałek wrócić do bazy rajdu.

11.01.2017

Dakar 2017: ORLEN Team wciąż do przodu przez błotnisty Dakar

Kuba Przygoński zajął 14, a Adam Tomiczek 28 miejsce na wtorkowym etapie Dakaru. Warunki wciąż są bardzo ciężkie.

03.01.2017

Dakar 2017: Dramat Kuby Piątka

Gigantyczny pech Kuby Piątka. Już na pierwszym etapie tegorocznego Dakaru w wyniku pechowej wywrotki złamał kość śródręcza. To oznacza dla niego koniec rajdu. Dobrym tempem natomiast zaczęli Kuba Przygoński i Adam Tomiczek.