SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Cross Country Wpisy z roku 2012 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Cross Country

Witamy serdecznie w serwisie Motogen w dziale zajmującym się zawodami Cross Country w Polsce i za granicą. Interesują Cię sporty motocyklowe, a w szczególności Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski w wyścigach motocyklowych Cross Country? To świetnie, że do nas trafiłeś. Niniejsza strona zawiera wszelkiego rodzaju informacje na temat Cross Country. Proponujemy kalendarium, które poinformuje Cię, kiedy odbywają się kolejne zawody i mistrzostwa Cross Country, jak i obszerne relacje zawodów i pokazów Cross Country, wzbogacone licznymi zdjęciami i filmami. Zamieszczamy także opinie i recenzje ekspertów. Odwiedzaj regularnie nasz serwis i bądź na bieżąco z aktualnymi zapowiedziami, dzięki którym nie ominie Cię żadna ciekawa impreza motocyklowa.

26.11.2012

Łukasz Łaskawiec odebrał tytuły mistrzowskie

CIEKAWOSTKI CROSS COUNTRY
W sobotę w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odbyło się zakończenie sezonu sportu motocyklowego. Podczas uroczystości Łukasz Łaskawiec, najbardziej utytułowany polski zawodnik startujący na quadzie, odebrał nagrody za zdobycie mistrzostwa Polski w rajdach Enduro i mistrzostwa Europy w rajdach Baja. Otrzymał też wyróżnienie za szczególne osiągnięcia sportowe.

21.11.2012

Łaskawiec Rally Team przed rajdem Dakar

W ostatni weekend pod Wałbrzychem Łukasz Łaskawiec zakończył testy nowego quada Yamaha Raptor 700, zbudowanego specjalnie na rajd Dakar 2013. Pojazd zdobywcy Pucharu Świata i tegorocznego mistrza Europy jest już w drodze do Francji, skąd zostanie przetransportowany morzem do Limy. Tam właśnie 5 stycznia 2013 będzie miał miejsce start do najtrudniejszego pustynnego maratonu.

12.11.2012

Czachor triumfuje na trasach Maroka!

CROSS COUNTRY
Jacek Czachor zwyciężył w rozgrywanym w Maroku Merzouga Rally. Kapitan Orlen Teamu w sumie wygrał dwa spośród pięciu odcinków specjalnych, a prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął już po pierwszym etapie rajdu.

08.11.2012

Jacek Czachor prowadzi w Merzouga Rally!

Jacek Czachor rozpoczął drugi etap treningowy przed zbliżającym się rajdem Dakar. Po trzech dniach rywalizacji kapitan Orlen Teamu prowadzi w Merzouga Rally z ponad dwudziestominutową przewagą nad kolejnym rywalem, Benem Grabhamem.

22.10.2012

Orlen Team kończy pierwszy etap treningowy przed Dakarem

Cyril Despres tryumfował w stawce motocyklowej w Rallye du Maroc – było to jego czwarte zwycięstwo w ciągu ostatnich dwunastu lat w tym rajdzie.

Czachor kończy etap bez hamulca!

Kapitan Orlen Team, Jacek Czachor, ukończył przedostatni etap Rallye du Maroc, stanowiący pętlę z miejscowości Zagora, na 19 miejscu, pomimo awarii tylnego hamulca. Kuba Przygoński odnotował ósmy czas na etapie i zachował dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

19.10.2012

Kuba Przygoński zwycięzcą etapu na Rallye du Maroc!

Motocyklista Orlen Team, Kuba Przygoński, był najszybszy na liczącym 250 kilometrów odcinku specjalnym, stanowiącym pętlę z Zagory do Zagory. Rewelacyjny czas uzyskał kapitan zespołu, Jacek Czachor, notując 12 miejsce.

18.10.2012

Wypadek Marca Comy na trasie Rallye du Maroc

1 CROSS COUNTRY
Kuba Przygoński zatrzymał się, by pomóc Marckowi Comie, który uległ wypadkowi. W efekcie w wynikach był dwudziesty. Jacek Czachor uplasował się dwie pozycje za nim.

17.10.2012

Rallye du Maroc: Kuba w dziesiątce

Kuba Przygoński, zajął dziewiąte, a Jacek Czachor 20 miejsce na drugim etapie Rally du Maroc.

16.10.2012

Rallye du Maroc: Przygoński kończy etap bez hamulca

Kuba Przygoński stracił tylny hamulec i zajął 14 pozycję na pierwszym etapie Oilibya du Maroc. Kłopoty z motocyklem miał również Jacek Czachor. Kapitan Orlen Team na metę przyjechał jako 21.

08.10.2012

Wszyscy motocykliści Orlen Team z mistrzowskimi tytułami!

Kuba Przygoński zdobył trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata rajdów terenowych Cross-Country FIM. W klasie Open Trophy triumfował Jacek Czachor, a Marek Dąbrowski zajął drugą pozycję.

07.10.2012

Łukasz Łaskawiec wygrał Rajd Faraonów i zdobył Puchar Świata!

22-letni Łukasz Łaskawiec wygrał zakończony w Egipcie Rajd Faraonów. Zwycięstwo w tej imprezie zapewniło mu Puchar Świata! Kolejnym celem Łukasza jest najwyższy stopień podium w zbliżającym się Rajdzie Dakar. Ma na to spore szanse – już podczas swojego debiutu w najsłynniejszym pustynnym maratonie zameldował się na mecie na trzeciej pozycji.

Łukasz Łaskawiec wygrał V etap Rajdu Faraonów

Po pięciu dniach Rajdu Faraonów liderem klasyfikacji quadów nadal pozostaje 22-letni Łukasz Łaskawiec, który wygrał również piąty etap zmagań.

05.10.2012

Łaskawiec nadal liderem, atmosfera coraz bardziej gorąca

Po czterech etapach Rajdu Faronów w klasyfikacji generalnej quadów nadal prowadzi Łukasz Łaskawiec. Podczas czwartkowego odcinka "Łoker" zmagał się z licznymi problemami technicznymi. Walka pomiędzy nim i Rafałem Sonikiem jest niezwykle wyrównana – dziś różnica między zawodnikami wyniosła zaledwie... 1 sekundę!

03.10.2012

Łukasz Łaskawiec nadal najszybszy w Egipcie

Biało-czerwony pojedynek o Puchar Świata trwa! Po trzecim etapie Rajdu Faraonów Łaskawiec utrzymuje minutową przewagę nad Sonikiem.

Przygoński awansuje, Dąbrowski się wycofuje

Kuba Przygoński, motocyklista Orlen Team, zajął trzecie miejsce na trzecim etapie Pharaons Rally i awansował o jedną pozycję w klasyfikacji rajdu. Obecnie jest trzeci, co przybliża go w walce o tytuł w Mistrzostwach Świata. Marek Dąbrowski miał wypadek i musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

25.09.2012

Łaskawiec walczy o Puchar Świata w Rajdzie Faraonów

Łukasz Łaskawiec to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników startujących na quadzie. Na swoim koncie ma m.in. trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar 2011, zdobyte podczas debiutu w tej imprezie. Tegoroczny sezon jest jednym z najlepszych w jego karierze. Po raz trzeci został Mistrzem Europy w Rajdach Baja (był nim również w latach 2010–2011), jest też liderem Pucharu Świata. Walka o najwyższy stopień podium międzynarodowego serialu rozstrzygnie się już na przełomie września i października, podczas Rajdu Faraonów.

22.08.2012

Łukasz Łaskawiec na Hungarian Baja

Już w najbliższych dniach rozpocznie się kolejna eliminacja FIM Bajas World Cup.

30.07.2012

Dakar 2013 – listy motocykli i quadów już pełne

RAJDY CROSS COUNTRY
Na trasach Peru, Argentyny i Chile zobaczymy 220 motocyklistów i quadowców z każdego zakątka globu.

02.07.2012

Tragiczne zawody Baja Carpathia

Śmiercią włoskiego zawodnika zakończyły się zmagania Baja Carpathia rozgrywane w okolicach Stalowej Woli.